Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Furcifer pardalis - nemocné oko

Dobrý den, potřebovala bych radu´, už nevím co s tím mám už skoro 2 letého chameleona pardálího a zlobí nás oko, za začatku jsme byli u veterináře dal nám kapky nijak mu to nepomohlo, tak jsem mu oko začala mazat opthalmoseptonexem oko se mu trochu zlepšilo, ale nyní se mu to opět horší. Vyměnili jsme v teráriu všechno jak osvětlení tak píseček, tak větve. a přijde mi že je to horší a horší. Oko má ošklivě zakalené. Neznáte nějákeho veterináře u Karlových Varů? Přikládám foto.
Poradí mi někdo čím to může být, co s tím?
[mod]Změna předmětu, původně: Chameleon Pardalis- nemocné oko (cejna)[/mod]

Někteří chameleoni to mívají tak trochu chronické. Pomoci by mohlo snížení vlhkosti, zvážit, jestli je terárium dostatečně odvětrané, hygiena (odstranění substrátu, odklízení bordelu ze dna terária) a v žádném případě nerosit přímo na chameleona a rosit pokud možno tak, aby se mu do toho oka nedostávala žádná voda (ani taková ta jemná mlha z rosení).

Nojo a jsme doma...vodopád, větrání nic moc, osvětlení by mohlo být řešené taky mnohem líp... A mimochodem, sice to nesouvisí s očima, ale to terárko, respektive pro chameleona využitelný prostor, je strašně malý... Přitom by si bývalo stačilo něco pročíst na netu...jenom tady na poradně se tohle řeší každou chvíli. To pak můžete jezdit za veterinářem a kapat chamíkovi do oka, jak chcete, ale nic se nezlepší, když nemá vhodné podmínky.

Porosit stačí jednou denně (max. dvakrát, ale to jen v případě, že máte perfektně odvětrané terárko), aby se chamík mohl napít. Neroste ale na něj. S mastičkami do očí nemám u chameleonů žádnou zkušenost, takže nemůžu radit...rozhodně by mi ale přišlo lepší, řešit v první řadě příčinu, než důsledek. Například to zmíněné větrání nebo osvětlení. Fotka terária by jistě napověděla víc...jen tak z ničeho to oko špatné pravděpodobně nemá.

Nikdo tu nepsal že je terárko malé,ale že je špatně zařízený(vyvětvený) a to platí i po vaší úpravě.Minimálně do 1/2 terárka se chamík vůbec nedostane.
Repti Glo 5.0 13 W je na nic,je slabá,chce to 26W a nějak to zařídit aby se chamík k ní dostal tak na 10 cm jinak UVB nemá dosvit.
Terárko ještě dosvítit nějakou lineární zářivkou,teplota barvy 6500K,nejlépe Narva Biovital.