Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paraziti u gekončíků nočních

Zdravím,
poslední dobou si čtu různé publikace o parazitech (vnitřních i vnějších) u plazů, ale nikde jsem nenarazil na knihu, popř. nějaký web, který by se zabýval pouze parazity u gekončíků nočních. Můžete mi prosím doporučit něco na čtení nebo napsat vlastní znalosti či zkušenosti?
Po projití několika odborných publikací jsem na tom hůře než Tři muži ve člunu a na svých gekončících se snažím vypozorovat i neduhy jedovatých hadů.
Moji gekončíci mají po snůškách, mláďata jsou zdravá a váha dospělých samic se pohybuje mezi 40-50 gramy (některé mají i více). Do konce srpna je chci nechat všechny testovat na parazity v trusu. Teď přes léto gekončíkům chytám luční kobylky na louce (3 hektary) obklopené lesem, kde vím, že nebyly použity žádné chemikálie (je to náš pozemek). Žijí tam ještěrky živorodé a svého času se tam objevovaly i zmije. Zajímalo by mě, jestli gekončíci můžou z kobylek chytit nějakou nemoc.
Možná se strachuju příliš, ale máme gekončíky místo dětí a nerad bych, aby se jim dělo něco špatného.
Moc Vám všem děkuji za odpovědi.

Všem moc děkuji za odpovědi. Gekončíky máme od různých chovatelů, se kterými jsme stále v kontaktu. Všichni chovatelé mají zvířata testována u exomedu, co se týče těch českých (páni Babuněk a Švajda, Moravia Geckos a Milena Geckos). Další gekončíky máme z Německa (Oliver Borchers a Daniel Lück) a z Rakouska (Inferno Geckos). Myslíte, že u takových chovatelů hrozí všechny výše zmíněné problémy? Gekončíky máme od roku 2013.