Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestavba

Zdravím všechny teraristy
Mám takový dotaz problém a jdu jsi za vámi pro radu.. Máme Rodiný Dům a přízemí
Se neobivá protože je tam sklep garáž a pradelka..a já bych chtěl s Pradel udělat obyvatelnou místnist pro plazy (teraria hmyz atd..) ale problém je že místnost je asi cca 1,5m v zemi.je tam Vana a odpadov kanál..a tím pádem není šance tam něco dát..v zimě přes den teplota 17přes den a v noci 13-15° ..v léťe jeto o něco větčí teplota ale stale je tam chládek a vlhkokolem 70-100℅..nemáte nějaký tip jak to předělat aby se tato místnost dala obývat? Např. Vybouraz Vanu.kanal..zateit něco podlahy ?? Já stímto nemám zkušenost a tady se určitě někdo najide kdo jsi rekostruoval Místnost pro plazy moc díky za každý tip a radu..plazu zdar ;)

Ahoj.

Dovolené+prázdniny.
Jasně,že se předělává kde co někdo i celej barák:-D

Hlavně jak je místnost velká-dá se odvětrat-jaké druhy tam chceš mít?.

Pokud to skloubíš vše ok= vyhodˇ teda vanu--odpady zachovej budeš potřebovat atˇ nemusíš létat bůch ví kam.

Jinak pokud je místnost dost velká jsou to parádní parametry teplo+ vlhko budeš moci dobře regulovat ale záleží fakt na druzích které by jsi chtěl.Bohužel asi krmný hmyz tam by jsi musel topit a vlhko asi = není to moc ideální.

Jak psal Petrš ,záleží co tam chceš chovat.
Lidi co chovaj horský druhy ,by za takovou chladnou místnost byli rádi.
Pokud to není nijak velký ,vytopí se to celkem služně samo ,až to zastavíš terárkama.

Já bych třeba jen udělal ven ventylátor ,aby se dalo větrat a místo vany bazén na želvy nebo kajmana.
Když už jsou tam odpady ,je škoda je nevyužít.:-D

Zbytek regáli s terárkama a je to.

Chtěl bych tam mít hlavně chameleony Pardálí ..ale bojím se te vlhkosti která je teď přes léto 60-70℅ a v zimě daleko více a větčí zima dokonce kolem 13° v noci..takže jo pro horské to je idealní ale pro pardály asi moc ne..přes den seto vytopí třeba i spadne vlhkost ale v noci asi zase pujde nahoru ..mistnost je přibližně 4x4 ..je tam i radiator a ta vana plus v zemi odpadodpad(septik) plus odpad od vany...asi byto stalo hodně usílí a peněz..možná začnu přémýšlet nad zrušení Jídelny udělání sadrokartonových příček a bude vyřešeno..ale hold ta pradelka by byla uplně luxus oddělená trochu bokem no..

Abych zrušil vlhkost tak bych musel asi obkopat barák a něco na zdi aby to sálo vlhko..a zároveň zateplilo..nebo to nechám tak zruším jídelnu a budu mít 4x3 ale zase ne tak bokem jak pradelk . jidelna je propojena s Obyvákem a Kuchyní. Příčky to vyřeší..tak teď nevím mám dilema :)

Tak pořešit se dá téměř vše ale velice důležité je jestli by jsi dokázal tu prádelnu dobře odvětrat ale opravdu dobře=velice důležité pro provoz!.

Ohledně teplot to není až takový problém-kvalitní termostaty =noc,den na noc panely.atd.ale to je samozřejmě již daleko náročnější řešení a i leze dost do peněz(provoz).

Já osobně bych to teda bral nacpal bych tam hafo výbojek kvalitní topné panely né nějaká šidítka pár úprav atd.a měl bych asponˇ jedno střední terko 4×4 pro tyhle mazánky:-D.