Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestavba

Zdravím všechny teraristy
Mám takový dotaz problém a jdu jsi za vámi pro radu.. Máme Rodiný Dům a přízemí
Se neobivá protože je tam sklep garáž a pradelka..a já bych chtěl s Pradel udělat obyvatelnou místnist pro plazy (teraria hmyz atd..) ale problém je že místnost je asi cca 1,5m v zemi.je tam Vana a odpadov kanál..a tím pádem není šance tam něco dát..v zimě přes den teplota 17přes den a v noci 13-15° ..v léťe jeto o něco větčí teplota ale stale je tam chládek a vlhkokolem 70-100℅..nemáte nějaký tip jak to předělat aby se tato místnost dala obývat? Např. Vybouraz Vanu.kanal..zateit něco podlahy ?? Já stímto nemám zkušenost a tady se určitě někdo najide kdo jsi rekostruoval Místnost pro plazy moc díky za každý tip a radu..plazu zdar ;)

Ahoj.

Dovolené+prázdniny.
Jasně,že se předělává kde co někdo i celej barák:-D

Hlavně jak je místnost velká-dá se odvětrat-jaké druhy tam chceš mít?.

Pokud to skloubíš vše ok= vyhodˇ teda vanu--odpady zachovej budeš potřebovat atˇ nemusíš létat bůch ví kam.

Jinak pokud je místnost dost velká jsou to parádní parametry teplo+ vlhko budeš moci dobře regulovat ale záleží fakt na druzích které by jsi chtěl.Bohužel asi krmný hmyz tam by jsi musel topit a vlhko asi = není to moc ideální.

Abych zrušil vlhkost tak bych musel asi obkopat barák a něco na zdi aby to sálo vlhko..a zároveň zateplilo..nebo to nechám tak zruším jídelnu a budu mít 4x3 ale zase ne tak bokem jak pradelk . jidelna je propojena s Obyvákem a Kuchyní. Příčky to vyřeší..tak teď nevím mám dilema :)

Tak pořešit se dá téměř vše ale velice důležité je jestli by jsi dokázal tu prádelnu dobře odvětrat ale opravdu dobře=velice důležité pro provoz!.

Ohledně teplot to není až takový problém-kvalitní termostaty =noc,den na noc panely.atd.ale to je samozřejmě již daleko náročnější řešení a i leze dost do peněz(provoz).

Já osobně bych to teda bral nacpal bych tam hafo výbojek kvalitní topné panely né nějaká šidítka pár úprav atd.a měl bych asponˇ jedno střední terko 4×4 pro tyhle mazánky:-D.