Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá - neoplodněné snůšky

Zdravím.
Mám necelé dva roky staré agamy, dvě samice, jednoho samce. Před časem (cca 4 měsíce zpátky) začaly samice snášet - ovšem vajíčka byla neoplozená. Nijak jsem to neřešila, říkala jsem si, že je to prostě pvní snůška. Jenže od té doby jsem vyhazovala už čtyři snůšky. Naštěstí jsou samice v pořádku a v dobré kondici.
Pokusy o páření jsem pozorovala naposledy před téměř rokem (ovšem v pokoji kde je terárium jsem minimálně).
Může být samec neplodný?
Případně pokud jen ,,nemá chuť" nepomohlo by ho na čas oddělit od samic a pak vrátit zpět?
Za veškeré rady budu vděčná.

Tak treba se mu to "nepovedlo", uvidite pristi rok. Oddelovat nemusite, ale u nas v pohode funguje oddeleny chov - samice jsou se samcem jen kdyz "maji chute" a pareni je v takovem pripade vetsinou "jak u kraliku" - šup samici k samcovi, hup a je to... Pokud samice "nechteji" tak nedaji a ani samec o ne nema nejak extra zajem (vyjma beznych projevu dominance)