Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felzuma madagaskarská, zle sa hýbe, trasie sa, nežerie, nohy za sebou ťahá

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadne felzumy madagaskarskej, má asi 8 mesiacov,vlhkosť terária 70-90%,osvetlenie 50W daylight basking spot, lampa nie je umiestnená v strede ale na boku terária ,UVB nemá, už dva týždne nežrala, obyčajne žerie cvrčkov a múčnych červov ktorých namáčam do calcium plus D3,občas žerie ovocie,zvlieka sa normálne,na zemi má kokosovú drť,jedného dňa som ju našla na zemi,( obyčajne sa stále pohybovala len po konároch), zle sa hýbala, nepoužívala ani jednu nohu,nohy za sebou vliekla,nohy sa jej aj trasú, mení farbu raz je sýto zelená potom zasa stmavne a je sfarbená do hneda, nechce visieť na bambusoch ani na skle, stále leží na zemi,obyčajne sa mi nedá chytiť do ruky, teraz je taká slabá ,že ju normálne chytám do rúk,trvá to 4 dni,počas tých 4 dní bola dva krát večer úplne normálna ako keby jej nič nebolo a na druhý deň to znova začalo, v teráriu mám ešte jednu felzumu madagaskarskú a nič jej nie je, prosím o radu, vopred ďakujem za každú radu

AD3 se dava u phelsum tak jednou za 14dni az mesic v malem mnozstvi(me pro tech mich asi 50 kusu staci 5 malych kapicek). UVB je hodne vec nazoru. Znam rozhodne vice chovatelu phelsum, kteri chovaji phelumy bez UVB. Ja UVB pouzivam, ale spis mi to hodne lidi rozmlouvaji nez by me v tom podporovali.

Aby jsi grandisku v takovemhle stavu zachranil, tak ji ted budes muset krmit a napajet rucne. Krmeni doporucuju rozmixovany banan a za par dni by se mohla srovnat. Dulezite je to do ni nervat, ale nechat ji nekde vicko od pet s vodou a jeste jedno s tou kasickou.