Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřáté terárium

Dobrý den,
Poslední dobou mám velký problém s teráriem. Chovám Pagekona. Ale poslední dobou je v teráriu teplota přes 30 stupňů. Zkoušel jsem rosit studenou vodou a dával jsem do terária flašku z mrazáku. Teplota klesne tak na 29-30 st. Už nevím co mám dělat. Na terárium nesvítí slunce. Celý den jsou zatáhnuté žaluzie. Každá rada dobrá.

Mám ten samý problém, ale nějak moc ho neřeším. V teráriu 35–30°C v noci někdy klesne i pod 30°C, akorát chovám gekončíky. Četl jsem, že někdo to řeší větráčky na chlazení u větracích otvorů nebo přímo místo nich (jako jsou v počítači).

Je to peklo :-D asi budu stěhovat terárko do vedlejší místnosti. Je tam trochu chladněji. Ale pořád moc :/
Naštěstí mám (zatím :-D) jen jedno terárko. Takže si můžu dovolit přesouvání a nějaké opatření.

Bydlím ve studeném baráku. V zimě když se netopí je doma teplota třeba 18 st. Proto jsem vybíral zvíře které snese trochu chladnější teplotu. Byl jsem nadšený :-D ale já se nemohu radovat dlouho. Nejdříve mi pagekon nechtěl žrát. Teď se rozežral a zase řeším teplotu :-D já se z toho už zbláznim.

Já taky bydlím v chladnějším baráku. V minulých letech jsem s teplotou problémy neměla, i v těch největších vedrech mi pokojová teplota nešla přes 26-27. A i tenhle rok mám problém až tenhle týden, teď jsem pod 30 přes den a v noci na nějakejch 28. To už se nedá ani spát.
Jinak normální klimu s venkovní jednotkou majitelka domu nepovolí a přenosná nám to tu asi moc neuchladí, máme velký místnosti a vysoký stropy nějaký 3m.

Já mám taky přes den zabedněno a otvírám okna až večer, když teplota venku klesne pod teplotu pokojovou. Ale v rozpálený Praze mi to moc nepomáhá, Venku je ještě kolem půlnoci kolem 30, k ránu sice teplota sleze k nějakým 24, ale pokud nezačne foukat vítr tak mi to doma prostě pod 28 nesleze a tenhle týden aspoň tady ani nefouklo.