Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odlozena snuska P. obsoletus quadrivittata

Dobry den. Jake mate kdo zkusenosti s rozdelenim snusky na dvakrat. Samice nam nakladla 7 vajec+1 male a viditelne v sobe minimalne dalsich 5 ma. Bratr ji nakrmil i pres muj zakaz a ona si 2 mysky vzala. Dekuji predem za rady a nazory.

Tak ja hady chovam uz delsi dobu. Zapomel jsem dodat, ze byla parena samcem uzovky cervene. Vim co delat v pripade, ze had zadrzi vajicka, jen mne zarazilo, ze se nazrala i kdyz nemela dokladeó. Po nahrati jsem z ni vytlacil jedno neoplozene vejce a nedovyvinuta vejce.

Myslim si, ze v dobre zarizenem tera floridskeho prostredi urcite spatne neni. Spravna doba zimovani a dostatecne krmeni, ji zlepsilo kondici pred parenim. A ramec guttaty letos u predchozi majitelky naprosto uspesne naparil 3 samice sveho druhu a bez sebemensich potizi.

A ramec guttaty letos u predchozi majitelky naprosto uspesne naparil 3 samice sveho druhu a bez sebemensich potizi.

To ale s klidem může. Pokud je samec fertilní a nenese žádný letální gen pro zárodek v kombinací s genetickou výbavou konkrétní samice, veškerá tíha rodičovství, tvorby vajec, jejich kvalita, včasné kladení, stejně jako pozdržení je už dílem samice.. Samec a jeho kvality v tomhle už žádnou roli nehrají. Je to asi jako kdybyste plemeným hřebcem, otcem desítek zdavých hříbat s všemožnými klisnami ve vrcholné kondici napářil vychrtlou klisnu, která má potíže sama se sebou a pak tvrdil, že to, že plod nedonosila, nebo se narodilo nějakým způsobem nedovyvinuté, kryploidní hříbě, má na svědomí právě hřebec.

Tim akorat tvrdim, ze samec ma genetiku celkem malo narusenou. A geny samice si clovek nemuze byt jisty nikdy pri prepisu genofondu. 2 uspesne snusky v ramci druhu u predchoziho majitele, napovidaly, ze by mohlo byt vse po pareni v poradku. Myslim si, ze pnmkud mam uz nejakou dobu vystudovany obor chovatel cizokrajnych zvirat, tak bych mel moc dobre vedet co znamena biotop a ze podminky se v biotopovem terariu nedaji napodobit na 100%. A v jejim chovu jsem neudela ja ani jedinou uvedomelou chybu. Nejsem primy majitel a to, ze bratr ani na po padesate neuposlechne me rady a nakrmi ji kdyz na par dni odjedu pryc, no tak jsem ji sehnal i pres bratruv odpor noveho majitele. Ja si ji k sobe zatim vzit nemohu.