Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uva

Dobrí deň. Bol som v chovprodukte a keď som si pýtal uvb žiarovku pre agamu spytali sa ma či aj s uva. Viete mi prosím povedať čo to je za ziarenie? A potrebuje to agama?
Ďakujem.

sluneční záření se skladá s UVA ,UVB a UVC(to je to špatné) UVA je prostě 99% světla co dopadá na zemsky povrch je potřeba pro chod organismů a pod, UVb napomáha tvorbě vitamínu D z provitamínu a ten napomáhá střebat vápník aby se ukládal do kostí