Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anolis barbatus

Zdravím,
Přivezli jsme si samce Anolis barbatus.
Načteno máme, ale pár otázek tu je ještě taky.
Jakou teplotu pod zdrojem? Kolikrát denně rosit a zda je nutné UVB (dočetli jsme se, že ne, ale raději se zeptáme) nějaká uvečka doma máme, tak že to není problém hned nainstalovat.
Díky

Hm,

na těch fotkách vypadá celkem OK. Moc tlustý není, ale přespříliš vyhublý taky ne. Chtěl jsem vidět pánev a "fousy", které jsou u zvířete v kondici rovné a "naježené". Těžko říct, co s ním je. Chamaeleolisové mívají potíže s očima a ledvinami, taky trpí na kokcidie.

Některý den sežere 2 cvrčky+šneka, jiný den nechce nic, další den sní 3 šváby, pak zase nic nechce..
Určitě dáme vyšetřit trus jestli nějaký vůbec bude. A pak se teda uvidí co dál. Nějak moc nevím, co s ním jiného no. Budeme mu zkoušet předkládat potravu a čekat no.
Každopádně Vám moc děkujeme.

Dejte mu do terária silnější (průměr cca 5 cm) vertikální větev a několik víceméně rovných, spíš tenčích (průměr 1-2 cm) větví umístěných v různých výškách horizontálně. Větve s kůrou, ne ten ořezaný klacek co tam máte. Nemá zalepené lamely na prstech?

Má tam i silné větve, i vertikálně. Jaké větve by jste doporučil? S hladkou kůrou vyjdou na stejno jako tyhle suché ne? Měli by to být už staré větve z kroucené vrby, má tam jak širší, tak tenčí.
Lamely zalepené nemá.
Dnes snědl jednoho cvrčka a vylezl si zase o něco výš, právě na tu širší větev.
Přikládám ještě fotografie, které se mi podařily dnes vyfotit.

No je pravda, že na povrchu těch větví zas až tak moc nezáleží, pokud je zvíře v pořádku. Jen ten bambus bych asi chamaeleolisům nedával, neřekl bych, že na něj v přírodě lezou. Já používám dub, často meruňku, topol, někdy i tu vrbu a černý bez. Chamaeleolisové jsou adaptovaní na tenké větve, na kterých přednostně nocují. Pokud zvíře přijímá potravu, asi nebude tak zle.

Nelíbí se mi ten substrát na dně. Vypadá to strašně suché, a kdyby se mu při lovu povedlo sežrat i hroudu té rašeliny, neudělá mu to dobře. Lepší je mít substrát vlhký a homogennější a na zakrytí použít třeba bochánky bělomechu nebo suché, tuhé listy, např. bukové nebo z rododendronů.