Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium pro dospělého hroznýše

Dobrý den,
mám ročního hroznýše královského o délce cca 85cm a nyní ho mám v teráriu o rozměrech 80x40x40cm a chtěl bych mu postavit něco většího po zbytek života. Rozměry bych viděl tak na cca 250x100x100 - bude to stačit ? Mám představu, že přední stěna by byla celá ze skla a otevírání ze shora.
Vás bych chtěl poprosit o nějakou inspiraci hlavně v podobě vnitřního vybavení a průdochů větrání. Děkuji.
[mod]Změna předmětu, původně: Terárium pro dospělého Hroznýše (cejna)[/mod]

Záleží taky zda víš jak byli velcí rodiče, ale podle mého 150x70x70. Ale jak říkám záleží na velikosti jedince v dospělosti. Doporučuju otevírání z čela. Záleží kde budeš mít terárium umístěné, aby ti nevznikal uvnitř průvan.

Franna

150x70x70 - já někde četl, že se had dorůstá pouze podle velikosti terária a proto bych ho nechtěl nějak zarazit malým teráriem. Chci, aby vyrostl alespoň do dvou metrů. Jak byli velcí rodiče bohužel nevím, je ze zverimexu, kde mi k němu nic moc neřekli.