Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva nádherná (TSE) na suchu

Zdravím všechny a prosím o vysvětlení a případně návrh řešení nezvyklého chování u TSE.
CCa před měsícem jsem přidala do mé skupiny TSE novou samici. Vypadá zdravě, žádný fyzický problém na ní nevidím. Hlídala jsem, jak na sebe budou reagovat s mými stávajícími želvami a v pořádku, žádnou agresivitu jsem nepozorovala.
Problém je v tom, že želva si zřejmě usmyslela, že je suchozemská :-|. Mám je v zahradním jezírku s oploceným výběhem. Kdykoli přijdu (za jakéhokoli počasí) je vylezlá venku a zahrabaná ve stínu pod tůjemi. Když jí vezmu a dám zpět do jezírka, během několika minut, maximálně do hodiny je opět na svém původním místě, sama si do vody nevleze.
Dělá mi starosti, že (pravděpodobně) téměř nežere (když jí šoupnu do jezírka a okamžitě následně jdu krmit tak si něco zobne, jenže hlavní část krmení tvoří živé rybky které postupně do jezírka doplňuji jak mizí a žížaly, šneci a podobná havěť která tam napadá sama - jenže když je na suchu tak má smůlu).
Dále mám obavy co se týče teplot. Trachemysky nechávám venku prakticky až do mrazů a pak je na zimování přesouvám do sklepa.

Napadlo mě, že chce třeba snášet a hledá vhodné místo, nicméně kladiště mají k dispozici (zrovna v jiné části výběhu než favorizuje tahle samice) Všechny ostatní samice jsou sním spokojené(několik snůšek máme za sebou), tím to tedy nejspíš nebude.

Napadá někoho, proč se tak želva chová a co s tím? Nemám jí kvůli teplotám raději už stáhnout do akvária a ven jí zkusit dát zase až na jaře?

Ještě mohu dodat, že je to ,,nalezec". Byla chycená jedním rybářem na háček. Kupodivu tehdy byla ve vodě.

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny