Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov svábov-divné správanie

Dobrý deň, chovám koloniu švábov dubia a pred 2 dnami som ich orosil vodou, pretože týžden nemali vodu a odvtedy ako sa napili tak všetci šváby sa obrátili na chrbat a su hore bruchom. Zo zadku tlačia bielu hmotu (len samice) a všetci stale ležia na bruchu aj samci.. vobec nereguju na nič len hybu končatinami .. vie to niekto vysvetliť?

Dobrý deň, priviezli mi pred 4 dnami tie svabi čo som spomínal vyššie v príspevku ale mam otazku dneska ked som ich kontroloval tak som narazil na niakeho ineho švaba ..
Myslim druh švabov smrtihlavov mam ich 500 a neviem či su to všetky samice a 1 samec alebo to je niaky iny druh viz foto.

a2v95566h

Čo to je samec smrtihlavou a ostatne su samice?
Alebo to je niaky iny druh ked je taky biely a velky? (največí z nich čo som videl)

No, ked som ich kupoval tak na obrazku boli "nymfy" a to som myslel že už su dospele jedince a ked som aj prezeral niake chovy týchto švábov tak tam boli tiež odfotené "nymfy" a nie tieto dospele jedince ..
preto ma tento jedinec čo som dal dokružku zmiatol odkial sa nabral ..

ale teraz vdaka vam viem, že takto vyzeraju dosepele jedince, .. ja som bol naozaj v tom že dospele jedince su tie "nymfy" aj ked som čital ten chov tak tam bolo písane že su velké približne ako madagaskarske .. to mi bolo tiež divne že su take male, tak som myslel že asi širkou budu niak podobne ale teraz už viem ako čo. Dakujem.