Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ušknutý potkan za fixníma terárkama - rychlá likvidace

Zdravím všechny,

tuhle sobotu jsem krmil hady a jeden potkan po ušknutí chřestýšem mě vyskočil z terária a skončil za terárkama. Jedná se o potkana velikost "střeďák". Bohužel nelze ho z tama dostat - teď co dále. Momentální stádium je ta, že začíná zapáchat - předpokládám, že se zatím "nafukuje".
Napadla mě myšlenka, až praskne - což určitě podle pachu poznám - vypustit do místnosti šváby (mám šváby šedé), kteří by snad rychleji pomohli k likvidaci mrtvoly.

Moc prosím o jakoukoliv radu či tip - moc děkuji.

PS: A v dohledné době si to zabezpečím, tak abych tuhle trapnou chybu neřešil znovu.

Mára

Předmět Autor Datum
No nevím jestli bych zrovna šedáky pouštěl do místnosti, pak už se jich člověk nezbaví... Něják se t…
DV 30.09.2015 17:59
DV
Pokud nepomůže očko,tak červy
raddei 30.09.2015 18:08
raddei
Ono i jaderná hlavice je lepší než šedáci :-D
DV 30.09.2015 18:28
DV
Potkana prostě vytáhnout nelze - teď jen zrychlit hnilobní proces mrtvoly. O.K. šeďáky tedy ne, co t…
daboia 30.09.2015 18:51
daboia
já bych to viděl na červy. Ještě by možná mohlo zabrat zasypání solí a tím vysušení.
raddei 30.09.2015 19:17
raddei
Nevim teda jak je tam dlouho ,ale co tam pro něj poslat třeba ochočenou fretku? Možná by si dala.:-)…
Bandor 30.09.2015 19:27
Bandor
Nešlo by na to místo alespoň vsypnout hašené vápno nebo nějaký kočlolit? Oboje dohromady by to mohlo…
navay 01.10.2015 10:58
navay
jo, zasypat a nechat vyschnout je asi nejlepší způsob, pokud ten kadáver fakt nejde vyndat...ale pok…
Aurifer 03.10.2015 14:09
Aurifer
Osobně bych tam nedával ani šváby, ale ani červy - hlavně ne moučňáky - obojí by se zdechlinou sice…
sauromates 02.10.2015 20:54
sauromates
Děkuji za veškeré reakce, problém vyřešen .... jelikož zadní stěny terárek jsou řešeny jen osb desko… poslední
daboia 03.10.2015 20:40
daboia

No nevím jestli bych zrovna šedáky pouštěl do místnosti, pak už se jich člověk nezbaví... Něják se ten potkan na to místo dostat musel, netuším jak to máte řešené, ale co třeba ho vytáhnout pomocí nějákého očka nebo drátku?

Nešlo by na to místo alespoň vsypnout hašené vápno nebo nějaký kočlolit? Oboje dohromady by to mohlo mít baktericidní účinky plus pohltit zápach. Sice by to tu mrtvolku zakonzervovalo pro příští generace, ale alespoň by se v té místnosti dalo existovat.

jo, zasypat a nechat vyschnout je asi nejlepší způsob, pokud ten kadáver fakt nejde vyndat...ale pokud se to chce urychlit červama, tak max. od much masařek. ty se pak z místnosti dají vylákat na světlo nebo normálně chytit mucholapkama...ale moučňáků, švábů atd už se pak v té místnosti nezbaví :-)

Osobně bych tam nedával ani šváby, ale ani červy - hlavně ne moučňáky - obojí by se zdechlinou sice určitě pomohli, ale nedá se toho zbavit a to ani moučňáků. Vím o čem mluvím, ona je pak totiž d+sná sranda neustále někde zašlapávat potemníky...
Jinak jak píše Navay, řešil bych to tím kočkolitem, nebo vápném. Nebo počkat až to vyschne, střeďák není zas takové velké zvíře a cca po týdnu, čtrnácti dnech už by mělo být po všem, ale záleží jaké chováte hady, respektive jaké je v místnosti vlhko.
Osobně jsem v jedácích začátečník, takže si nechci troufat radit, ale teď jsem dodělal základ haďárny - stěnu 17 terárek z OSB, napevno přimontované ke zdi a nerozmontovatelné a protože jsem počítal do budoucna s jedáky, mám to celé řešené tak, aby v celé místnosti nemohlo nikam zalézt ani mláďe malých druhů hadů, natož něco většího. Takže asi tak. Martin

Děkuji za veškeré reakce,
problém vyřešen .... jelikož zadní stěny terárek jsou řešeny jen osb deskou.....a terárka neleží přímo na podlaze, tak jsme včera se ženou přímo očuchávali podlahu (no dlouho) - zjištění místa výskytu ....prostě jsme mrtvolku vyčuchali ....já pak místo vyřezal kotoučovou pilkou...reálný radius pak dopadl deset centimetru a momentálně je mrtvolka už mimo....super
Teď ten výřez zatřu - duvilaxem a pak následně to zadekluji další osb deskou a end.....

A rychle řeším....to aby se mi už tohle nestalo :o)))

Mára
PS: Přeji chovy bez takových smradlavých komplikací.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru