Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ušknutý potkan za fixníma terárkama - rychlá likvidace

Zdravím všechny,

tuhle sobotu jsem krmil hady a jeden potkan po ušknutí chřestýšem mě vyskočil z terária a skončil za terárkama. Jedná se o potkana velikost "střeďák". Bohužel nelze ho z tama dostat - teď co dále. Momentální stádium je ta, že začíná zapáchat - předpokládám, že se zatím "nafukuje".
Napadla mě myšlenka, až praskne - což určitě podle pachu poznám - vypustit do místnosti šváby (mám šváby šedé), kteří by snad rychleji pomohli k likvidaci mrtvoly.

Moc prosím o jakoukoliv radu či tip - moc děkuji.

PS: A v dohledné době si to zabezpečím, tak abych tuhle trapnou chybu neřešil znovu.

Mára

Osobně bych tam nedával ani šváby, ale ani červy - hlavně ne moučňáky - obojí by se zdechlinou sice určitě pomohli, ale nedá se toho zbavit a to ani moučňáků. Vím o čem mluvím, ona je pak totiž d+sná sranda neustále někde zašlapávat potemníky...
Jinak jak píše Navay, řešil bych to tím kočkolitem, nebo vápném. Nebo počkat až to vyschne, střeďák není zas takové velké zvíře a cca po týdnu, čtrnácti dnech už by mělo být po všem, ale záleží jaké chováte hady, respektive jaké je v místnosti vlhko.
Osobně jsem v jedácích začátečník, takže si nechci troufat radit, ale teď jsem dodělal základ haďárny - stěnu 17 terárek z OSB, napevno přimontované ke zdi a nerozmontovatelné a protože jsem počítal do budoucna s jedáky, mám to celé řešené tak, aby v celé místnosti nemohlo nikam zalézt ani mláďe malých druhů hadů, natož něco většího. Takže asi tak. Martin

Děkuji za veškeré reakce,
problém vyřešen .... jelikož zadní stěny terárek jsou řešeny jen osb deskou.....a terárka neleží přímo na podlaze, tak jsme včera se ženou přímo očuchávali podlahu (no dlouho) - zjištění místa výskytu ....prostě jsme mrtvolku vyčuchali ....já pak místo vyřezal kotoučovou pilkou...reálný radius pak dopadl deset centimetru a momentálně je mrtvolka už mimo....super
Teď ten výřez zatřu - duvilaxem a pak následně to zadekluji další osb deskou a end.....

A rychle řeším....to aby se mi už tohle nestalo :o)))

Mára
PS: Přeji chovy bez takových smradlavých komplikací.