Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zazimování želvy nádherné

Dobrý den, chovám želvu Nádhernou, je jí asi 15 let, je zdravá a čilá. Přes léto jsem ji měla ve venkovním jezírku, ale teď náhle klesly teploty a když jsem jí kontrolovala měla v jezírku už jen 5 stupňů a spala. Jde už o zimní spánek? Pokud ano, mám ji tak už nechat zimovat, nebo je lepší ji přesunout pomalu do tepla? POkud bych ji tam nechala, tak nemá už moc čistou vodu a jak bych ji vyčistila aniž bych ji vzbudila? Děkuji za rady..

Předmět Autor Datum
jestli jezírko nemáte dost hluboké (víc jak 1m s dostatečným objemem vody (tj. 1m3 na kilo želv:-) )…
lupus 05.10.2015 11:46
lupus
být tebou bych tu želvu snědl a na nějaký zazimování bych se vysral. Jedna rada na závěr : krunýř de…
kanibal12 05.10.2015 13:10
kanibal12
Hele máme laminátovou nádrž s hloubkou vody cca 40 cm, jsou tam trachemysky a bahenky. Voda je už ce…
Lukas K 05.10.2015 21:25
Lukas K
Bez problémů mám želvy nádherné 4ks ještě v jezírku 70cm hl. a téměř každý den se sluní - teda když… poslední
Kapu 04.11.2015 19:57
Kapu

jestli jezírko nemáte dost hluboké (víc jak 1m s dostatečným objemem vody (tj. 1m3 na kilo želv:-) ) tak ji vezměte s trochou vody z jezírka do škopku a šup do sklepa s teplotou cca 2 - 8+ C, pokud nemáte takový sklep, tak ji klidně dejte dom do akvatera s norm. režimem

Hele máme laminátovou nádrž s hloubkou vody cca 40 cm, jsou tam trachemysky a bahenky. Voda je už celkem chladná, želvy už nejsou moc vidět a řekl bych, že už nežerou, ale třeba dneska jsem ještě přistlihl samce bahenky při slunění. Výše zmíněná rada ohledně zimování je klasika (nemyslím tu s konzumací zvířete), ale klidně bych s tím ještě počkal. Při loňské mírné zimě jsem želvy vytahoval tuším snad někdy v půlce prosince bez jakýchkoliv zdravotních následků, ale to byl už extrém.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru