Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zazimování želvy nádherné

Dobrý den, chovám želvu Nádhernou, je jí asi 15 let, je zdravá a čilá. Přes léto jsem ji měla ve venkovním jezírku, ale teď náhle klesly teploty a když jsem jí kontrolovala měla v jezírku už jen 5 stupňů a spala. Jde už o zimní spánek? Pokud ano, mám ji tak už nechat zimovat, nebo je lepší ji přesunout pomalu do tepla? POkud bych ji tam nechala, tak nemá už moc čistou vodu a jak bych ji vyčistila aniž bych ji vzbudila? Děkuji za rady..

Hele máme laminátovou nádrž s hloubkou vody cca 40 cm, jsou tam trachemysky a bahenky. Voda je už celkem chladná, želvy už nejsou moc vidět a řekl bych, že už nežerou, ale třeba dneska jsem ještě přistlihl samce bahenky při slunění. Výše zmíněná rada ohledně zimování je klasika (nemyslím tu s konzumací zvířete), ale klidně bych s tím ještě počkal. Při loňské mírné zimě jsem želvy vytahoval tuším snad někdy v půlce prosince bez jakýchkoliv zdravotních následků, ale to byl už extrém.