Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimování želv nádherných

Dobrý den zatím každou zimu jsem svoje želvy v uvozovkách zimoval lépe řečeno měl přes zimu ve sklepě kde bývá teplota 10-15 stupňů...také se mi zatím želvy nerozmnožili v letních obdobích... Máme další sklep na jablka a brambory kde by teplota neměla klesnout pod nulu nebylo by lepší je mít přes zimu tam ?? a popřípadě na suchu, v bahně nebo normálně ve vodě...Mohl bych podle vás v tom sklepě mít také želvy stepní aby se o něco na jaře pokusili? Chci jim zajistit ty nejlepší možné podmínky tak se obracím sem kde už někdo z vás snad takové zkušenosti má...

ten "bramborovej" sklep je lepší, teplota by měla být cca +2 - +6°C
jsou-li dost vypasené, tak je tam můžeš (s trochou vody z jezírka) dát, jsou-li hubené tak nezimuj a dej je dom s norm. režimem

já je mám ještě venku, minulý týden přestali teprve žrát, tak do konce října (nepřijdou-li mrazy)je tam nechám...
jinak zimuju v trošce vody, začátkem března je odzimovávám a jdou dom, přijde mi, že ty 4 měsíce jim úplně
stačí..taky se mi už stalo, že koncem března byla snůška

jinak stepky taky do "bramboráku" a pak dle počasí (březen/duben) rovnou pod slámu do boudy ve výběhu, probudí se sami
o zimování suchozemek si tady můžeš najít čteního spoustu
http://tera.poradna.net/s/index/?text=zimov%C3%A1n %C3%AD+%C5%BEelv&questions&replies&content&title