Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Apatická želva nádherná

Dobrý den, mám želvu nádhernou, je jí zhruba 18let. V posledních dnech je apatická, na suchu pořád (asi) spí (má zavřené oči), hlavu položenou. Na zavolání však reaguje pohnutím hlavy, nebo končetin. Dám-li jí do vody, plave rovně při hladině skoro bez pohybu, oči má otevřené a vypadají čistě. Okolí sleduje, otáčí za námi hlavou. Vezmu-li jí do ruky, brání se, ale pohyby má třaslvé, po pár vteřinách rezignuje. Při otočení na záda nejeví snahu otočit se. Oči nejsou oteklé, okolí nozder je suché a čisté. Okolí kloaky také čisté. Nikde nevidím žádné otoky, ani červené skvrny (zranění). Krunýř pevný. Oranžová skvrna po stranách hlavy je nevýrazná. S dýcháním problémy nemá, ústa má zavřená. Je to samec, krunýř má 19cm, nikdy jsem jí nevážil, ale pořád působí na svojí velikost "těžce". Nebyla nikdy zimovaná - nemám podmínky.
Má akva terárium, nad třetinou vodní plochy je vlepená skleněná deska s kamením na vyhřívání. Dříve jsem používal obyčejnou 40W žárovku, po jejich zákazu jsem koupil Akva Swamp 50W od Hagenu, svítím jí v posledních dnech také UV zářivkou (Hagen). Voda vyhřívaná není, v paneláku mi teplota neklesne pod 20 stupnů, tak myslím, že topení není potřeba. Vodu filtruju externím filtrem (takový ten velký kotel Tetra s hadicema), což si myslím, že je dostatečné.
Potrava - nejraději má hovězí maso a ryby, když k nám přiletí nějaká můra, je její, i chycené mouchy jí dávám. Nejčastěji dostává granulovanou stravu, sušené rybičky. Podle toho co je zrovna dostupné i hroznové víno, jahody, meruňky, salát, sladkou papriku.
Jako malinká asi dva měsíce po zakoupení prodělala avitaminózu, dostala asi dvě nebo tři injekce a bylo po problému.
Předem děkuji za případné rady.

potrava:
na "sušené vymoženosti" ze zverimexu zapomeňte, jsou na tři věci
krmte:
1)Ryby
by měli tvořit hlavní složku potravy. V ideálním případě by to měli být přiměřeně velké ryby podávané vcelku včetně kostí a vnitřností. Lze je koupit jako nástrahy v prodejnách pro rybáře, bo načeřínkovat
2) Žížaly
Dají se také koupit v nástrahách pro rybáře. Žížaly lze i chovat.Třá v dřevěné bedně s vrstvou vlhké zahradní zeminy. Krmíme je rostlinnými zbytky.
3)Šneci + slimáci
Ke krmení se hodí druhy s ulitou i bez ní suchozemští i vodní.
Dají se snadno sehnat malé achatiny (lidi už ani nevědí co s nima)
4) Patentky
Jsou výborným krmivem obzvlášť pro mláďata. Dají se koupit v akvaristice buď živé nebo mražené.
5) Rostliny
S tím jak želvy dospívají, začínají vyhledávat víc rostlinné potravy. Některé z želv rostlinnou potravu zcela odmítají.
- vodní rostliny (douška, okřehek, růžkatec),
- suchozemské rostliny (ptačinec, smetanka, jetel, jahodník).

Na zimu namrazit ryby, bo udělat želatinovou směs.
akvatera (pro 1 dospělou 0,1) min 120d x 50š x +40(vody), ostrůvek, výhřevné místo . bodovkou na cca35°,

ve zkratce asi vše podstatné...