Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plastové želvárium

Ahoj, chovám želvu nádhernou, je poměrně malá už od mala má nějakou deformaci krunýře a neroste. Není s tím problém, to píšu jen kvůli velikosti želvária. Doteď jsem ji měla ve skleněném teráriu, ale nedávno mi prasklo a proto budu kupovat nové. Při projíždění netu jsem narazila na plastové želvárium Repti planet a zaujalo mě, ale doteď jsem neslyšela, že by někdo měl želvu v plastovém terárku. Takže mě zajímalo, jestli s tím máte někdo zkušenost. Přijde mi to praktické, protože mi údržba velkého a těžkého skleněného terárka dala dost zabrat a tohle mi přijde jednoduché na údržbu- rozebrat přenést a vylít špinavou vodu do záchodu. I cena je příznivá. Má někdo zkušenost?

Na výšku jsem se ptala výrobce a zatím mi nebyl schopný odpovědět. Poměrně malá znamená asi 12cm. A bylo by to bydlení jen na část roku, přes léto má venkovní jezírko. Žárovku jsem zymýšlela přivrtat do skříńky nad a vyzkoušet jeslti prosvítí těmi otvory a nebo je nějak odstranit. Trochu problematické, vím :-)

Plastové terárium pro želvu? Osobně s tím nemám zkušenosti, ale první co mne napadne, že se mnohem rychleji poškrábe, než klasické sklo. Muselo by se vyrobit z pevnostního plastu, který by vydržel skoro stejně jako sklo. Nicméně by se to už hodně prodražilo...

https://www.google.cz/search?q=turtle+tub&es_sm=93 &source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIyt nO_9HzyAIVh1wUCh0SbQAU&biw=1366&bih=623#imgrc=_

Tohle mne zaujalo. Máte osobní zkušenost? Popřípadě kde by se to dalo sehnat? Předem díky. ;-)

Tak tady něco k té výšce a k 10cm vody. watch Nevím, ať koukám jak koukám, žádnou palmu tam nevidím. Na rozdíl od akvárek jsou plastové nádrže, lehčí a odolnější proti rozbití. Turtle tubs prodává farma python. Vím i o nějakých výrobcích plastových terárií, ale ten plast stojí nějakých 1200,- za metr čtvereční + práce. Pokud na to člověk má, tak se to určitě vyplatí.