Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plastové "serepetičky" do terária na jednom místě?

[http://tera.poradna.net/file/view/21682-plastove-s erepeticky-jpg]
Jak vidíte z malé fotokoláže rád bych u nás (čr) sehnal tyto věci. Kde je sháníte? neexistuje náhodou nějaký eshop, který by měl vše skladem, nebo si vypomáháte různými náhražkami?
Vím, kde bych sehnal např. plastové držáky na šatní tyče,... ale plastové tyče už jsou zase ve specializovaném obchodě,...
a co se týče "prolézačky" pro čerstvá mláďata či podkladní mřížky k vajíčkům v inkubaci, tak to už nevím vůbec. Díky za vaše rady a zkušenosti;)

Předmět Autor Datum
Specializový obchod podle mě není. Hodně použitelných věcí se dá sehnat v hoby marketech. Ta mřížka…
Elisak 03.11.2015 16:54
Elisak
Díky, 3D tiskárnu teda nemám, ale je super, že ty zámky na SAMLA boxy jste si sama vyrobila!
PavelS 03.11.2015 17:22
PavelS
jak už napsala kolegyně, většinu stejně funkčních věcí do karantéňáků nebo odchoven seženeš v hobbym…
Aurifer 04.11.2015 21:33
Aurifer
Díky za odpověď, mám to celkem daleko do těch velkých hobbymarketů typu Hornbach, ale aspoň vím, kde…
PavelS 04.11.2015 22:33
PavelS
Dobrý den, topné panely, která já vřele doporučuji, vyrábí pan Kocián. Já je používám pro stromáky a…
spixa 05.11.2015 09:27
spixa
Dobrý den. Děkuji za názor, o panu Kociánovi jsem už slyšel, ale domnívám se, že to není zřejmě ten…
PavelS 05.11.2015 12:52
PavelS
Ne ne je to právě ten polykarbonát vyplněný topným kabelem. Já jsem ty co sháníte vy hledal taky, al…
spixa 05.11.2015 15:04
spixa
Díky! to je přesně ono! asi se s p. Kociánem domluvím;), kdyžtak mi do zpráv napište jméno a dobu, k…
PavelS 05.11.2015 17:10
PavelS
Topná deska z polykarbonátu je výborný nápad :-) jen mě napadá... Vydrží to teplo od topného kabelu…
V.R. 05.11.2015 18:05
V.R.
Vydrží=chce to ten trochu lepší nic na tom není vezmeš komůrkový polykarbonát protáhneš topný kabel…
Petrš 05.11.2015 19:35
Petrš
Díky za odpověď ;-)
V.R. 05.11.2015 20:04
V.R.
jen si dovolím doplnit, že pokud nemá člověk polykarb. zrovna po ruce a musí ho jít koupit, tak ten…
PavelS 05.11.2015 21:46
PavelS
Jj to vyřízneš v poho nožem,zalamovákem atd.jde to dobře. Já třeba chodím pro polykarbonát ke sklen…
Petrš 05.11.2015 22:15
Petrš
Díky za odpověď. Píšeš: kabely mám také docela levně od koho? a předpokládám, že jednožilové... v…
PavelS 06.11.2015 10:28
PavelS
Nemáš zač. S tou vlhkostí nejni co závidět =to je jednoduché jsou tam ještě další nádrže většinou v… poslední
Petrš 06.11.2015 11:01
Petrš

Specializový obchod podle mě není. Hodně použitelných věcí se dá sehnat v hoby marketech. Ta mřížka na prolézání pro mláďata je kus plotu, ale v malým balení jsem jí zatím nesehnala. Já mám doma 3D tiskárnu a malý plastový věci si vymodeluju a vytisknu. Takhle jsem si udělala mističky pro cvrčky, nebo třeba i zámky na ty menší SAMLA boxy, který IKEA nedělá.

jak už napsala kolegyně, většinu stejně funkčních věcí do karantéňáků nebo odchoven seženeš v hobbymarketech třeba typu Hornbach. Stačí se zajít tam podívat, zapojit hlavu a vybrat si, co by se hodilo...třeba co se týče těch plastových úkrytů, tak já používám "šuplíky" na nářadí nebo třeba šroubky. Mají různé velikosti, že si čék vybere aktuální velikost...sice to trochu vypadá jako opičárna, ale je z toho ideální úkryt pro hady nebo třeba varany a stojí to celkem pakatel. Jinak mřížku na prolézání mláďat můžeš použít tu, co se používá jako opěra pro kytky..

Díky za odpověď, mám to celkem daleko do těch velkých hobbymarketů typu Hornbach, ale aspoň vím, kde hledat.

Do jedné takové "opičárny" se chci pustit při výrobě "radiantheat panelu", který v ČR není v žádném e-shopu pokud vím. A inspiroval jsem se u jedněch slovenských chovatelů - topný kabel + dutinkový polykarbonát + zakončovací "U" profily... ;) Tak snad ta opičárna splní účel...

jsem zvědav z čeho vyleze úkryt mě... zda to bude nějaký box na nářadí jako u Tebe nebo nějaký plastový lavor či co...

spíš mi ale vrtá hlavu ta "tyč-větev", většinou jsou kovové a plastové kulatiny jsou snad jen v technických plastech či u instalatérských trubek?...

Ještě jednou díky!

Dobrý den. Děkuji za názor, o panu Kociánovi jsem už slyšel, ale domnívám se, že to není zřejmě ten panel jaký mám na mysli já:
[http://www.boaphileplastics.com/arboreal/radiant_p anel_installed.jpg]
[panel.jpg]
Už jsem na to tady zadával dotaz, ale právě jsem se nikam neposunul: http://tera.poradna.net/q/view/327227-radiant-heat -panel-do-pvc-teraria-ci-jiny-zpusob-vytapeni

Můžete dát fotky vašich na míru vyrobených panelů? Z toho, co má pan Kocián na webu to spíš vypadá jako panely pro celé místnosti s terárii.
PS: Já bych si chtěl vyrobit panel z polykarbonátu a v komůrkách proplést topný kabel. Např. tady: [http://i1216.photobucket.com/albums/dd372/RSPcrazy /58432b8a.jpg]

Ne ne je to právě ten polykarbonát vyplněný topným kabelem. Já jsem ty co sháníte vy hledal taky, ale musel bych je objednat až z německa a to se mě moc nechtělo.Sice už jsem tam u nich něco objednal, ale tento panel za 90 euro se mě kupovat nechtělo. Cca 30 na 50 cm a 40 Wattů od pana Kociána stojí cca 500 Kč a to je dost podstatný rozdíl.
Přikládám odkaz na ty Heat panely: lanzo-herp.de/Heizung

PS: moje fotka je foto panelu od p.Kociána, kterou přidělávám na strop a dávám pod něj 1cm silný polystyrén obalený v silné grilovací fólii.

Díky! to je přesně ono! asi se s p. Kociánem domluvím;), kdyžtak mi do zpráv napište jméno a dobu, kdy Vaši zakázku dělal, ať mu mohu připomenout, kdo mi doporučil jeho služby, díky!

PS: na fotce je to přesně tak jak to p. Kocián vyrobil, včetně lišt okolo? díky!

Vydrží=chce to ten trochu lepší nic na tom není vezmeš komůrkový polykarbonát protáhneš topný kabel a je to.Boky uděláš rámeček co máš po ruce já většinou dělám z lišt na kabely ale také měl jsem dost vík na kočičí záchod to dávám na ty stropní,třeba jen dle watáže naměřít míru na tu desku kabely různě dlouhé a pak si to uděláš dle potřeby široké úzké dlouhé jak chceš.

jen si dovolím doplnit, že pokud nemá člověk polykarb. zrovna po ruce a musí ho jít koupit, tak ten rámeček se prý dělá z "U" koncovek, které se prodávají ve stejných e-shopech či kamenných obchodech jako příslušenství k těm deskám.

Jen chci říct, že v místech, kde kabel přechází do další komůrky jde jeho smyčka přes hranu... vyřezáváš nějak pro ty smyčky prohlubeň, aby nepřečuhovaly? a pokud jo tak čím to jde? viz: [http://i1216.photobucket.com/albums/dd372/RSPcrazy /8ebd0a4c.jpg]

Jinak předpokládám, že topný kabel se na to hodí pouze jednožilový a ne smyčka spojující se do jednoho bodu?...

Každopádně pokud to p. Kocián vyrobí za 500 Kč, tak se to podle mě nevyplatí vyrábět a je lepší si to nechat udělat na zakázku. Tedy pokud člověk zrovna nemá vše potřebné už doma;)

Ad "terko chondrousi": nevím jaké máš celkové rozměry tera, ale mají tam ještě nějaké jiné topení než ten "panel" nahoře (mimochodem také polykarbon. + top. kabel)? A ještě, co jsou zač ty bílé tyče (materiál, a kde sehnat)? A jak tam udržuješ vlhkost jen rosením nebo nějakým odpařováním vody?

Díky za odpovědi!;-)

Jj to vyřízneš v poho nožem,zalamovákem atd.jde to dobře.

Já třeba chodím pro polykarbonát ke sklenáři vždy mu něco zbude a dá mě to za babku;-)no a kabely mám také docela levně takže se mě to rentuje ale pokud je někdo dělá komplet za 500 slušná cena.

kabel samo 1 žíla se smyčkou by byl problém.

U chondroušů jsou jen ty panely+zářivka také něco dá.jo to stropní je to samé akorát ten rámeček okolo je z toho vršku od kočičího hajzlíku( tetˇnevím jak se tomu říká odborně:-D je to sundavací )

rozměry mám různé ale většinou 80×60×60---70×55×55.

ty tyče v tomto(mám více sad) jsou šatní tyče mají různé druhy průměry atd. potažené plastem origo kupuji v dřevospektru.

hele ohledně vlhkosti no rosím jen dna=většinou mám tam papír utěrky + jasně miska s vodou=ale v místnosti je cca.65-72% vlhkosti .

Díky za odpověď.

Píšeš:

kabely mám také docela levně

od koho?
a předpokládám, že jednožilové... v ČR jednožilové dělají, co vím jen světoví výrobci. terrarus dělá, ale právě ty smyčkové, to samé p. Kocián...

to s tou vlhkostí v místnosti ti závidím ;-) já nemám ani 50%.

Nemáš zač.

S tou vlhkostí nejni co závidět =to je jednoduché jsou tam ještě další nádrže většinou varani a mají tam každý nádrž s vodou acca 80l a jak se pořád čvachtají(většinou jsou to vodníci) tak tu vlhkost sami přirozeně zvětšují.

já bych teda radši kolikrát také méně to se lépe udržuje vím páč tu vlhkost tam nemám pořád takovou ale průměr někde kole 62-64% páč jinak musím větrat.

Hele kabely jsem měl od kolegy z Němec bral jich hafo za dobrou cenu origo od výrobce nevím kdo to kde dělá ale jsou dobré za léta se žádnej ne...l a jeden 50W 7m mě vyšel někde kolem 180 Kč tak jsem jich vzal 15 no a je po nich:-).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru