Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strašilky Trachyaretaon sp. "North Luzon" úhyn

Dobrý den, s přítelkyní jsme začínající chovatelé, tak jsme se domluvili, že začneme tím nejjednodušším, co všude píšou a pořídili si dvě dospělé strašilky Trachyaretaon sp. "North Luzon". Chovatel, od kterého jsme je na Živé exotice brali nám řekl, že je chov jednoduchý, jednou za den rosit, teplota od 20 do 30°C, čím vyšší teplota, tím rychleji rostou. Potrava listy ostružin, malin, břečťan,... Terárko máme od exoterry, žárovku s krytem na terárku a ještě topný kámen. Substrát suchý lignocel, protože před pořízením strašilek nám vlhký zplesnivěl, tak jsme ho radši vysušili. Na zahradě máme právě již zmíněný břečťan, tak jsme ho dali do skleničky s vodou a dali do terárka. Dali jsme tam i ostružinu, ale ta rychle usychala a břečťan držel, tak ten jsme nechávali ve větším množství. Rosili jsme rozprašovačem ráno a večer Po pěti dnech jsme viděli obě strašilky, jak mají kladélko zapíchnuté v substrátu a ,,seděly" tam několik hodin a pak zase vylezly nahoru. Po dalších pěti dnech, tedy dnes, jsme našli obě strašilky na zemi mrtvé. Chtěl bych se tedy zeptat, proč strašilky uhynuly, jestli jsme někde udělali chybu? Společně s těmito jsme pořídili ještě pár druhu Heterptery dilitata a ty zatím žijí bez problému. Děkuji za odpovědi, Johny-h

Brectan je jedovaty,ale zaroven aj vhodny ako potrava pre ruzne druhy strasiliek...zalezi napr.aj na tom,cim boli krmene od vyliahnutia.Je dobre vediet okrem toho cim sa zivia,aj cim krmil predosli chovatel...ostruzinik je asi najbezpecnejsi(zalezi samo.na druhu strasiliek...)Ak vyrastali na ostruzine,mohol ih brectan zabit...Ale mohli padnut aj na starobu ako bolo spomenute...Inak druhy s kladidielkom maju substrat radi a vyuzivaju ho na kladenie ....