Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Liasis mackloti nemoc

Ahoj,

Mám takový menší/větší problém s L. mackloti. Má asi rok a půl. Jelikož mám 2 tyto krajty, tak jsem je měl celkem dlouhou dobu v jednom teráriu. Jednou jsem je ale načapal, jak se snaží sežrat jeden druhého. Oddělil jsem je, ale všiml jsem si, že jeden z nich má poraněnou tlamu. Skoro jako by ji měl nějak divné vykloubenou. (Ho, vím že had si muže vykloubit čelist, ale tohle bylo něco jinyho) Každopádně jsem ho dal zvlášť do boxu. Na pilinách, asi 25 stupňů s vlhkým úkrytem. On ale přestal zrát a začal být úplně netečný... Což je u těchto "sešívaček" opravdu divné... Včera jsem do něho narval hole, ale docela mě to znepokojuje. Nevíte, čím by to mohlo být? Nebo bych měl radši zajít k veterináři?

Díky za rady, Ivo

Tak bohužel špatná zpráva... je po něm. Přendal jsem ho do terárka a když už to vypadalo, že se zlepšuje tak jsem ho ráno našel mrtvýho... No chybama se člověk hold učí. Akorát škoda, že to odneslo tohle krásný zvíře. Díky všem za rady. Alespoň že ten jeho sourozenec žije a daří se mu dobře.