Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon Jemenský - méně žere a škrábe na sklo

Zdravím

Prosím o radu. Mám doma svého prvního chameleona. Máme ho od 3 měsíců teď mu je půl roku. Poslední 3 týdny méně žere a chodí dolů do terária kde škrábe na sklo. Nevím co by se mu v teráriu nevyhovovalo. Krmím cvrčky každý den. Dřív když byl menší snědl denně cca 20 středních cvrčků krásně rostl měl jsem z něj radost. Dnes sní průměrně tak 3 dospělé cvrřky(někdy dá třeba 6 ale to je vyjímka). Cvrčky obaluji 2x týdně Roboran H a 5x týdně Plastin. Terárium má rozměr v110cm s80cm h40cm. Světlo mám výbojku SunLux 70W Par38 svítím 13 hodin denně.Teploty 25 dole 30 nahoře 35 výhřevné místo pod výbojkou(40cm od výbojky) Větrání je zajištěno spodní mřížkou plus pletivo přes celý strop terária.Rosím jednou denně(pít jsem ho viděl snad jednou) někdy 2x převážně když se loupe ze staré kůže. Jinák je celkem aktivní nezdá se že by měl nějaký problém.Nejvyšší větev terária je ve výšce cca 180 cm. Nechci nic podcenit tak se radši ptám. Dvě věci které mě napadají jsou že máme malé děti které před teráriem běhají (ale to je od začatku co ho máme projevilo by se to dřív) nebo mu již vadí jednotvárná strava cvrčků.Příkládám nějaké fotografie

Máme velmi podobně starého chámíka. Také nám v asi před měsicem na chvíli vysadil a nežral. Slyšel jsem že to není jediný případ, kdy v určitém věku přestane přijímat potravu. Navíc také začal škrábat na sklo. Možná je to jen puberta u samců, nevím, je také náš první. Zkoušeli jsme měnit stravu, sarančata, červy.. Nic moc nechtěl a pak se zase normálně najel na cvrčky. Nicméně už v menší míře, někdy si dá jen 3, jindy 6 za den. S tím škrábáním jsme zjistili, že náš je asi zvědavý protože si zvyknul na vyndavání z terária při vážení. Když nikdo nestojí u terária tak se vyhřívá ale jakmile se začnu pohybovat poblíž, sleze dolu a škrábe na sklo, jakmile otevřu a přiložím ruku, okamžitě na ní vleze. Už máme takový rituál, že když přijdu z práce, vleze mi na ruku, dám ho na okno kde kouká ven, nebo se jde projít po bytě. Cca po dvou hodinách ho vracím do terária aby zbytečně neprochládal. Většinou pak dá pokoj, napije se, nažere se a spí. Připadá mi to jako venčení psa. Záleží asi na povaze chámíka.

No změnil jsem ty vitamíny/minerali ale stejně nic. Koupil jsem sarančata a taky po nich nějak extra nejde ale v závěru je asi snědl protože v terárku již nejsou a doma taky neběhají :-) Každopádně jsem to neviděl. To škrabání na sklo už nedělá. Já ho vůbec neberu strašně se bojí a nenechá na sebe ani sáhnout nechci ho proto zbytečně stresovat(nevím jak to tedy provedu až ho budu muset s terárka vyndat).Tak snad se sám rozežere protože už opravdu nevím co s ním dělat. Jinak je opravdu v pohodě vyhřívá se leze po terárku prostě žádné známky že by mu něco bylo. Asi je to tou pubertou snad. Každopádně děkuji všem za dosavadní reakce