Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama škrábe po skle .

Ahoj mám dotaz a budu rád jestli někdo zažil podobnou situaci a podělí se o to se mnou . Mám 3 agamy v teráriu jedna samice poslední dobou furt škrábe po skle a chce se urputně dostat ven . Nikdy předtím to nedělala a to ji mam víc jak pul roku.
Podmínky a celkový stav terária : Terárium pro 3 agamy o rozměrech - 180x60x60
Teploty : Pod výhřevným bodem : 45°C
V rohu na druhé straně terária chladné místo : 28°C
V celkovém prostoru : 35°C
Svítím žárovkami : Výhřevná bodová 100w
UVB : Exo terra reptile uvb 200
UVB : Compact uv sun 200
Osvětlení zářivka : Narva bio vital
Agama nemá jiné problémy žere až moc není unavená je vše v pohodě . Agamka má ještě dva spolubydlící další samici a samečka není ani jednou agamou utlačovaná dokonce bych řekl že je velmi dominantní v teráriu . Co mě tak napadlo sem tam agamy pouštím ať se proběhnou jestli nemá abnormální chutě chodit po celém bytě , agamu jak se dožaduje škrábáním otevřít tak ji otevřu prošmejdí pokoj a pak zase zaleze sama do terária ostatní agamy takové nejsou . Děkuji za případné rady .

Super díky dnes už je v pohodě teplotu jsem snížil na 30 °C dal jsem dle rad slabší vyhřevnou . Jestli mi můžete ještě poradit tak přikoupil jsem samici ( tedy doufám ) jenže ze samečkem se furt nahánějí samice ho otravuje a on pak kyve hlavou druhá samice nic té si nikdy nevšiml jen je pozoruje z klacku .Napadlo jestli ta rádoby samice není samec dle mého určení je to opravdu samice ale mé určení nemusí být pravdivé přiložím odkaz na fotku a prosím o zhodnocení děkuji .