Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem je to zimným obdobím?

Ahojte, potrebovala by som poradiť, keďže som v chove agamy začiatočníčka a mam agamu od leta neviem ako sa správa cez zimu. Ako začali tie tuhšie zimy deň sa začal skracovať a menej svietilo slnko tak môj 8mesačný samček prestal jesť cvrčky. keď som kúpila saranče zjedol 10ks naraz a ešte chcel no cvrčky odmieta. Nie je chudý je taký akurát, nemám moc k dispozícii obchod kde predávajú saranče iba občas ich zoženiem, tak sa pýtam či by ste mi mohli poradiť ako mu vzbudiť chute na cvrčky. Pochopiteľne začal aj menej vylučovať asi tak každý 4 deň, čo pred tým to bol každý jeden. Myslíte že by to mohlo byť tým že sa stáva dospelým a že už veľa nepotrebuje? Momentálne má 39cm.
Ďakujem za vaše odpovede.:-)

Ano - ta uvaha je celkem spravna, nemusi to byt obdobim ale prechodem od mladete k dospelci. Zravost se s vekem snizuje. Umerne i to vylucovani. Dokud agama prudce roste, zere jak protrzena - ted uz bude zrat vseobecne min, a pokud jsou podminky jako takove jinak v poradku, agamak ma dobrou kondici a je rozumne aktivni, klidne bych uz presel na krmeni jednou za 2 dni.