
červené šupiny na spodku hroznýše
Dobry den, nedavno jsem si koupil hroznyse, 6 let, samec, cca 1,8m.
Zjistil jsem ze ve spod ma v jedne casti jakoby diru, podle majitele je to kvuli tomu ze se spalil o zarovku, ale neprijde mi, take ma supiny takove zacervenale, prijde mi jako by je mel odrene.Prikladam foto, doufam ze jde vse dobre videt.
Zdravím, možná má někdo jiné zkušenosti, ale s tímto zabarvením šupin jsem se setkal u hadů, kteří byli nuceni ležet v ne zrovna optimálních podmínkách - příliš vlhký substrát, případně vlastní výkaly aj. V čistém sušším teráriu by se to mělo zlepšit. Případně lze hada vykoupat v roztoku F10SC.
Mám hada zhruba měsíc, když jsem ho kupoval terárium vypadalo čiště a suše, momentálně je také v suchém teráriu ve kterém měl jeden "bobek" dnes jsem ho odstranil.
Měl bych nakoupit okamžitě nebo počkat do svleku jestli se to nezlepší ?
Já bych to zvíře přendal na noviny, do hygienického terária, pokud máš tu možnost. Pak bych denně koupal v roztoku hypermanganu. Ony tyhle červeně zarudlé šupiny časem zmokvají, když se to nepodchytí.