Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hadi na hoblinách?

Ahojte, mám velký problém, po dvou letech se u mě objevila silná alergie na rašelinu, takže budu nucena hadům změnit podestýlku.Jedná se o Morelia spilota, Boa constrictor, Pantherophis guttatus, Epicrates cenchria maurus a Elaphe helena.Do ligna se mi nechce, noviny mít v teráriích nechci, takže jsem se rozhodla pro hobliny, ptám se, když jim tam dám misku s vlhkým rašeliníkem, budou hadi tak chytří a budou se tam vlhčit v době svleku? V době svleku rosím přímo hady a podestýlku, jenže při rosení hoblin tam budou vznikat plísně.
Děkuji

Piniová kůra je určitě skvělý podklad do terária. Ale cenově je úplně někde jinde než obyčejné hobliny, které jdou sehnat i zadarmo, a splní stejnou službu. Pokud máš víc terárií (jako že ano), tak pinie bude finanční sebevražda... :x:

do obyč. hoblin bych raději nešla, už skrz tu prašnost

Neplést hobliny s pilinami, u opravdových hoblin žádná prašnost nehrozí. Nehledě na to, že CHIPSI SNAKE je také hoblinová podestýlka, jen výrobcem zabalená do hezkého pytlíku a řádně namaštěná. Téměř 170 KČ za 5kg pytlík hoblin je zlodějna, kterou holt někdo neřeší, když si na netu přečte že je to pro jeho hada "NEJ"... :-/

Pred tym jsem pouzivala piniovou kuru a nebyla jsem tolik spokojena co se tyce hygieny, cena je vyssi ale 5kg pytel vydrzi opravdu dlouho. Samozrejme kdybych mela vice chovancu verim ze bych mluvila jinak a nad cenou bych se pozastavila, ale mam jen jednoho a 1 pytel mu vydrzi nekolik mesicu.