Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s malou agamou

V pondělí jsme si přivezli malou agamku cca 12-14cm.Bohužel je ze zverimexu,ale prý od dobrého chovatele.Nechal jsem se ukecat od dětí. Terárium je 90*45*50cm.Větrání je přes celou délku nahoře cca o 10cm šířce. Teploty snad ok podle měření. Zdroj tepla je bodovka 50W a vedle hned UVB 26 W myslim.Přisvicuji ještě 20W sporivkou.Má pod výhřevem kámen. Dvě malé misky na vodu a zelené.
Problém je v tom, že první den si pěkně chytla jednoho většího cvrčka a od té doby nechce nic jíst. Mám i šváby nachystané a ty taky nechce.
Aktivní se zdá být, chodí po celém teráriu.
Jak je asi stará? Jak ji máme přinutit jíst? Děkuji

Možná zkuste co nejmenší hmyz. Někdo to tu právě psal v jiném vlákně, že agama nechtěla žrát a když dostala menší crvčky, brala je. Tak zkuste drobotinu, třeba si ještě dá říct. (Obecně by potravala měla být maximálně tak velká jako šířka tlamy agamy, ale pro tak malé mládě i menší).
Také nepíšete o teplotách v teráriu, není tam moc chladno?