Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s malou agamou

V pondělí jsme si přivezli malou agamku cca 12-14cm.Bohužel je ze zverimexu,ale prý od dobrého chovatele.Nechal jsem se ukecat od dětí. Terárium je 90*45*50cm.Větrání je přes celou délku nahoře cca o 10cm šířce. Teploty snad ok podle měření. Zdroj tepla je bodovka 50W a vedle hned UVB 26 W myslim.Přisvicuji ještě 20W sporivkou.Má pod výhřevem kámen. Dvě malé misky na vodu a zelené.
Problém je v tom, že první den si pěkně chytla jednoho většího cvrčka a od té doby nechce nic jíst. Mám i šváby nachystané a ty taky nechce.
Aktivní se zdá být, chodí po celém teráriu.
Jak je asi stará? Jak ji máme přinutit jíst? Děkuji

No dospělé agamy se dorůstají až 55cm i víc. Pokud vaše měří tak 14 typoval bych že moc stará nebude. Pokud nechce jíst tak ať nejí. Nemá hlad. Až bude mít hlad tak se nají. Pokud by nejedla týden a přestávala být aktivní a šlo by na ní vidět že se s ní něco děje radši jí vzít k veterináři.

Koupil jste bohužel nerozkrmené mládě. Vzhledem k tomu,že čerstvě vylíhnutej prcek má kolem 11 cm a roste cca 4-8 cm za měsíc, tak je to opravdu čerstvej kousek. Může to být změnou prostředí,ale není to tím,že nemá hlad.
Mládě má pořád hlad. Když nemá,je to špatně. Osobně taková mláďata zkrmuji,protože nemá smysl je tlačit násilím.Je to slabý kus a v přírodě by to také nedal.
Na UVB světlo není třeba dávat lampu. Stačí ji dát jen do nezakryté objímky.

No, mlade ma tipuju +/- 2 tydny, a ja nepisu jen tak aby se nekupovaly mensi nez 20cm. Uprimne - nestalo se mi ze by mlade nezralo pokud bylo vitalni, aktivni = verim ze i tady nebude problem ve zvireti, ale v podminkach. Teplota, osvetleni, zarizeni teraria, stres (brani do ruky atd.), velikost potravy...

Možná zkuste co nejmenší hmyz. Někdo to tu právě psal v jiném vlákně, že agama nechtěla žrát a když dostala menší crvčky, brala je. Tak zkuste drobotinu, třeba si ještě dá říct. (Obecně by potravala měla být maximálně tak velká jako šířka tlamy agamy, ale pro tak malé mládě i menší).
Také nepíšete o teplotách v teráriu, není tam moc chladno?