Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s vyvrhnutím potravy po 4 dnech u užovky červené

Dobrý den, mám mládě užovky červené, 5 měsíců stará (samec). Už podruhé se mi stalo, že mi po 4 dnech vyvrhl hole. V obou případech ho snědl bez problému a dopravil si ho až do žaludku. Ovšem po vyvrhnutí hole nebylo ani trochu strávené, jen zúžené a slisované. Poprvé jsem si myslela, že je to jen stres z nového prostředí, ale teď když to udělal podruhé tak mě to trápí. Před dalším krmením jsem čekala týden, jelikož jsem všude četla, že se mu musí obnovit žaludeční šťávy. Teplotu má v teplejší částí kolem 32 stupňů. Měli by jste nějakou radu nebo ho je to už na veterináře? Děkuju předem za jakoukoliv radu či nápad :)

Tak jsem dnes pořádně přeměřila teploty v teráriu a vzhledem k zimě venku a i nižší teplotě u nás doma to malinko kleslo. Nejteplejší místo má 30°C, nejchladnější 22°C a střed 24°C.
Ptala jsem se v pár lékárnách po probiotikách pro zvířata, ale nikde žádné neměli. Mohla bych použít lidské, co máme normálně doma? Že bych mu třeba dala menší množství.
Mám tedy s krmením ještě týden počkat? Každý mi říká něco jiného, tak je to trochu matoucí.