Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ostny

chtěl bych se zkušenějších chovatelů zeptat ohledně ostnů co posílám níže. Zda tyto "zapečené" ostny nechat tak jak jsou a ony pak upadnou a nebo tu zapečenou část odstřihnout a nechat alespoń to, co zustane. Ostny nejsou ve fázi kdy se svlékají, ale jsou jakoby zapečené, zdroj UV i výhřev mám cca 30 cm od zvířete, tak bych se chtel zeptat jestli je to příčinou velké teploty či něčeho jiného?
děkuji za vysvětlení

jednu dobu to ani 30 cm nebylo než jsem upravil terko, odhaduji že to bylo tak 15-20 cm tak to nejspíš bude tímto
jako UV - SunLux UV 50W par30
tepelný zdroj - Hi-Spot 80 50W

myslíte, že mám ty zpečené části odstřihnout a tím tak alespoń zachránit část ostnu a nebo to nechat tak jak to je aby odumřel celý osten?