Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zraněný holub

Dobrý den,
Předem chci říct že téma absolutně neodpovídá. Bohužel jsem neveděl co jiného tam dát. Jde o tohle:
Na střeše našeho domu se objevil holub. Prvních pár dní to nikdo neřešil. Teď je na střeše týden. Očividně nemůže létat. Viděl jsem jak stěží popoletěl. Rozhodně bude problém křídlo. Chci se zeptat. Má ten holub nějakou šanci na přežití? Snažil jsem se ho sundat. Nohy má v pořádku. Bohužel holuba nemůžu nahánět na střeše. Najde si ten holub teplo třeba u komínu? Který hřeje. Mám se ho pokusit nějak krmit? Čím?
Nebo to mám nechat ať se to vyřeší samo?
Když jsem to řekl rodičům, odpověděli ať to nechám být. Nechci ho ale nechat jen tak. Jestli je nějaká šance jak mu pomoc chci ji zkusit.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Zachráněním jednoho nemocného či zraněného holuba nic nevyřešíš, byť by ti ho bylo líto. Přemnožení…
RITCHI 05.01.2016 23:22
RITCHI
Tak tohle všechno vím. Bydlím ve vesnici a ten holub je celý černý. Napadlo mě jestli někomu neuletě…
Ciliátek 06.01.2016 18:05
Ciliátek
Ahoj. Párkrát som sa o zraneného vtáka starala a môžem ti potvrdiť, že ak má niečo s krídlom určite…
holubisko 06.01.2016 19:43
holubisko
Skvělý! Jsem ráda, že tady je taky někdo normální!!!! Zrovna mám holuba doma s naraženým křídlem. Kd… poslední
nikaaaaaaaaaaaaaaaaa 09.06.2019 11:32
nikaaaaaaaaaaaaaaaaa

Zachráněním jednoho nemocného či zraněného holuba nic nevyřešíš, byť by ti ho bylo líto. Přemnožení holubi jsou celosvětový problém, obzvlášť ve velkých městech, kde znečišťují památky, fasády domů, půdní prostory kde hnízdí, a navíc jsou to přenašeči mnoha chorob, parazitů a alergenů. Řada měst proto tento problém řeší vyhláškami, které nařizují zákaz krmení holubů, a snaží se jejich počty redukovat, někdy i dost drastickým způsobem.
Takže radím: vyprdni se na holuba, za prvé bys asi neudělal radost místní radnici, a za druhé bys mohl i něco chytit. ;-)

Ahoj.
Párkrát som sa o zraneného vtáka starala a môžem ti potvrdiť, že ak má niečo s krídlom určite má šancu na prežitie. Keby si ho chytil a spravil by si mu peknú dlahu na krídle, buď s halúzkami a gumkami, alebo obväzom bolo by to ok. Ja na tvojom mieste, rozhodne ho zachránim. Holub sa vie potom odvďačiť aj priateľstvom. Možno že Za tebou občas priletí. Krm ho namočeným chlebíkom, zrnom, občas tam môžeš nechať trochu vody. Ak má krúžok na nohe iste niekomu patrí, ak nie, iste nikomu nebude prekážať ak si ho, dá sa povedať nachvíľu ponecháš.:-) Na tej streche ho nenechaj, to by bolo dosť sebecké, aj ľudí je veľa poškodzujú takmer všetko, prenášajú choroby, no za to ich nezabíjame, tak prečo holubou áno? :-D

Skvělý! Jsem ráda, že tady je taky někdo normální!!!! Zrovna mám holuba doma s naraženým křídlem. Když uvidíte venku zraněný zvíře, tak mu pomozte, je to úplně normální. Ikdyž vám budou všichni říkat, ať se na to vyprdnete, nebo se budou smát, prostě to udělejte. Je to fajn pocit. A žádný zvíře si nezaslouží trpět.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru