Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Březí E.c.maurus

Ahoj všichni.Mám prosbu, chtěla jsem se zeptat podle čeho poznám březího hada? Moje samice E.c.maurus už měsíc odmítá potravu-nabízela jsem potkany a myši, vždycky byla popelnice.Je v teráriu se samcem, páření jsem viděla 10.září 2015 a zdá se mi tlustší v těle než byla a nijak jsem ji poslední dobou nepřekrmovala a hodně se vyhřívá
.Myslíte, že by mohla být opravdu březí? Asi bude, jen se chci ujistit, děkuji.

Sledujte další znaky - častější vyhřívání, občas břichem nahoru - pozor angulifer se přesně takto choval i v případě falešné březosti. Jinak už to není E.c.maurus, ale již samostatný druh Epicrates maurus dokonce se třemi poddruhy. Jo taky se mi stalo, u Ch. subflavus, že celou dobu nežrala a potkana do sebe nasoukala den před porodem - během porodu jej potom vyvrhla. Sledujte to vyhřívání a nabírání objemu v poslední třetině těla.

Oživuju staré vlákno, samice stále ještě neporodila, ale tloustne. je možné, že se pářili naprázdno v září a později když jsem u toho nebyla, tak že z toho něco je? Kdyby zabřezla v září, tak už by musela mít mlád´ata.Mě hlavně vadí, že celkem dlouho hladoví.Děkuju.

Já se trochu ztrácím v těch datech )) Při páření nemusí dojít k oplození, nemusí dojít ke spojení, samice nemusí nutně ovulovat.Na druhou stranu samice dokáží uchovávat sperma. Co se týče páření - nevím, jak je to u maurusů, choval jsem je krátce, ale u anguliferů, subflavů nebo třeba hroznýšů to bylo fakt nepřehlédnutelné. Prostě na jaře začaly "orgie", které po pár týdnech přestaly a byl klid. Délka gravidity se uvádí u Epicrates maurus většinou do 5 měsíců. V jakých je chováte teplotách ? Zrovna E. maurus je docela žravý had. Pokud je jinak v pořádku a viditelně nehubne, asi to nebude taková hrůza - občas není od věci hada převážit a ty váhy porovnat.

Ještě doplním, že by pomohla fotka. Ta gravidita je poznat tak, že tloustne hlavně v zadní polovině těla. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc si myslím, že asi máte pravdu, asi jste prošvihla nějaké páření a můžete se těšit na prcky.

Gratuluju, taky to co doma množíme patří mezi běžné a celkem jednoduché druhy, ale radost je vždy nezměrná :) Doufám, že se vám ozvou nějací zájemci - osobně mě mrzí, jak jsou maurusáci nedocenění, protože jsou to super hadi a pro začátečníky jsou podle mě daleko vhodnější než regiusky atd.

Mě taky, bavila mě i ta jejich barvoměna noc / den. Nakonec jsem ale podlehl a zaměřuji se už více-méně jen na krajty. Dodnes nechápu, proč se tady někdo nepustil do chovu mutačních maurusů. Jednak se mi zdá, že nápad, že si tady někdo nahrabe na chovu barevných mutací má pomalu každý druhý a druhak mi přišlo, že tady má chov maurusů docela tradici - navíc se množí ochotněji než třeba regiusky, bez nutnosti inkubace atd. Ostatně ty barevné mutace E. maurus bývají opravdu velmi drahé. Jinak doporučuji http://www.amazon.com/Rainbow-Boas-Natural-History -Husbandry/dp/3899734947 není to za málo peněz, ale i když už Epicraty nechovám, tak této investice nelituji - kniha se věnuje jak E. cenchria, tak E. maurus.

Viděla jsem ji a je krásná, peněz za odb. literaturu nelituju nikdy, jen bohužel už angličtinou nevládnu natolik jako před lety, rozumím, dokážu i odpovědět, ale plynule číst a dobře rozumnět psanému textu už bohužel ne :(.Už nejsem nucena anglický jazyk používat, tak jsem zapomněla.

Já to spíš myslel, tak, že je nechová více lidí, když je to tak relativně snadno chovatelný a množitelný had. Trh s regiuskama už je tak přesycený, že některé mutace stojí tolik co import krajty před pár lety a mutační maurusi jsou alespoň pro mě takoví neokoukaní a svým způsobem výzva. Ale možná je to jen otázka času jako se vším.

Tak ona cena několik tisíc euro udělá svoje. To, že je tu teď regin jak nas*áno je proto, že jsou tu prodávány pod cenou. Byly tu i předtím, ale než je sem začali tahat z výměn rakušáci a poláci, nakupoval je málokdo a místní odchovy se prodávaly vesměs do zahraničí. S jejich cenou (míním maurusy) to ještě řadu let potrvá..