Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OSB a vlhkost

Pěkný večer. Chtěla bych si postavit terarium. Mělo by být velké 100-120x100x60 (výška x délka x šířka). A z materiálu mi vyhovují desky OSB. Moje otázka je jestli jsou schopny odolávat stálé vlhkosti 60-80%? Popřípadě čím je ošetřit? Předem děkuji za odpovědi.:-)

Toto se tady řešilo už mnohokrát. V Hornbachu mají přímo bezbarvý lak s atestem pro dětské hračka určený speciálně na OSB. Dají se použít akrylové barvy - osobně používám Eternal revital rovněž s atestem, stejně funguje i Balakryl. Nevím, co máte v plánu v teráriu chovat, ale u většiny živočichů je třeba dát si nejvíce záležet na ošetření dna - zde bych doporučil pokrytí linoleem, kachličkama, rybniční folií apod. Hodně taky trpí řezné plochy, takže před natřením pořádně zatmelit rohy a spáry akrylovým tmelem a přetřít zvolenou barvou.

Nedávno jsem dolělal tera na velkou murinusku. OSB po smontování ošetřil blakryl základ 2x/ poté 6x nátěr balakryl omyvatelný na dětské hračky-aplikace probíhala tak že jsem to tam vždy nalil a štetcem natřel. Má tam plastový bazén 120x100 voda výhřev na 29C/suchá část výhřev na 30C-32C akže si dokážeš představit tu vlhkost pod 80% neklesá a je to cajk-rozhodně to chce nepodcenit větrání..výrobě zdar:-)