Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boule na užovce červené

Dobrý den před třemi dny jsem si koupil malou užovku červenou a včera jsem si všiml že má na hřbetě malou bulku chtěl bych vědět zdali to bude mít nějaký vliv na její zdraví. Zatím je stále zalezlá ale to je asi ze začátku normální.

ahoj,vlož fotku.Dle popisu by to mohla být křivice, pokud zůstane u jedné bulky, tak to často v dospělosti není znát a kvalitu života to neovlivňuje, pokud se to bude horšit, tak by mohla mít problémy.Určitě bych ale takové zvíře nezařazovala do chovu.

S tímto mám zkušenost. Kupovala jsem si samičku přímo s upozorněním na nevhodnost do chovu, taktéž měla boule na páteři. Asi jen dvě nebo tři sotva znatelné u ocůsku s tím, že by se měla osvalit. Bohužel se tak nestalo, postupem času začly boule přibývat až k hlavičce a mezi boulemi měla viditelné propadliny. Nakonec přestala kvůli nim šplhat, nemohla se nikde uchytit a udržet, padala i z ruky, krk měla naprosto ztuhlý, deformace se jen zhoršovaly až mi i přestala žrát. V cca čtvrtém roku jejího života jsem ji už musela dát na mrazák, protože by se jen a jen trápila dlouhou a bolestivou smrtí.

Tak dnes užovka umřela nevím zdali to bylo tou boulí nebo tím že nechtěla jíst nicméně s ní něco bylo a nebyla v pořádku.
Chovatel mi jí prostě neměl prodat. Pozítří si jedu koupit jinou doufám že ta bude v pořádku ale rozhodně si na to dám pozor. Děkuji za všechny rady a na tomto vlákně asi končím.