Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč nechce malá užovka červená jíst

Dobrý den asi před týdnem jsem si domů přinesl malou užovku červenou. Chovatel mi řekl abych jí dal holátko až přijedu domů. Holátko had nechtěl a od té doby to zkouším ale stále nic. Had si holátka nevšímá. Holátka mu dávám rozmrzlá. Chovatel mi řekl že je normálně zmrzlými krmí. Už jsem zkoušel nastřihávat bříško ale je to úplně stejné.

hadovi dejte misku s vodou a vlhčit celkově terárium stačí jen v období před svlekem.
Holátko nestačí jen "rozmrazit". Lepší je dát ho rozmrazit do vody s teplou vodou a předkládat ho tak užovce, když má teplotu podobnou jako by bylo živé (tedy trochu teplé). Pak by si ho měla užovka vzít bez problémů.
Popřípadě vemte větší krabičku (stačí nějaká papírová) a do ní umístěte teplé holátko a užovku a to celé dejte přes noc do terária (když užovka zdrhne z krabičky, bude pořád v terárku).
nechte ji teď ty 2 dny na pokoji. V teráriu předpokládám má nějaký úkryt (kůru), pod kterou si může zalézt.