Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč nechce malá užovka červená jíst

Dobrý den asi před týdnem jsem si domů přinesl malou užovku červenou. Chovatel mi řekl abych jí dal holátko až přijedu domů. Holátko had nechtěl a od té doby to zkouším ale stále nic. Had si holátka nevšímá. Holátka mu dávám rozmrzlá. Chovatel mi řekl že je normálně zmrzlými krmí. Už jsem zkoušel nastřihávat bříško ale je to úplně stejné.

Ahoj,

krmení okamžitě po převozu prcka je moc brzo, had je ve stresu a odmítá žrát. Chce to dát mu pár dní pokoj, nechat ho, ať se trochu uklidní, a pak zkusit.
Navíc malí hadi můžou mít problémy s hledáním holátka ve velkém terárku. Vidím to i na své korálovce - holátka si prostě v terárku nevšimne. Někteří chovatelé doporučují dát hada do malé krabičky (plastového teraboxu apod.) spolu s holátkem a nechat ho v klidu - třeba i delší dobu, přes noc. Samozřejmě zabezpečit před útěkem hada. Pokud je had rozkrmený a je to jenom stresem, tak by si vzít mohl.
Hluk a pohyb kolem terárka je taky na škodu, obzvlášť u vystresovaného prcka. Takže šoupnout hole a dát jí prostor, nekontrolovat každých 5 minut, jestli už žere ;)

Pokud chovatel krmil mraženýma, tak by s tím snad problém mít neměla, ale z vlastní zkušenosti krmím radši živýma. Moje korálovka nemá zájem o nic, co nejeví známky života, resp. co se nehýbe. Mražené hole mi sežrala až když sem do něj začala dloubat, aby se pohlo... Tohle bych ale u tvé užovky radši zatím nezkoušela, jenom ji tím ještě víc vystresuješ :) Ono co se týče mražených myší, je to otázka preferencí chovatele a taky samotného hada.

Držím palce, ať se má prcek dobře.

25-27 stupňů, zavlažuji každý večer, terárium 70x35x30. Rozhodl jsem se že začnu hada vážit a pokud se váha nebude měnit asi budu v klidu. Nemyslím si že to bude mít něco společného s tou bulkou. Možná zkusím nakrmit i ručně ale ještě se na to necítím a nechci hada stresovat.

hadovi dejte misku s vodou a vlhčit celkově terárium stačí jen v období před svlekem.
Holátko nestačí jen "rozmrazit". Lepší je dát ho rozmrazit do vody s teplou vodou a předkládat ho tak užovce, když má teplotu podobnou jako by bylo živé (tedy trochu teplé). Pak by si ho měla užovka vzít bez problémů.
Popřípadě vemte větší krabičku (stačí nějaká papírová) a do ní umístěte teplé holátko a užovku a to celé dejte přes noc do terária (když užovka zdrhne z krabičky, bude pořád v terárku).
nechte ji teď ty 2 dny na pokoji. V teráriu předpokládám má nějaký úkryt (kůru), pod kterou si může zalézt.