Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osetrovatel v ZOO

Chtel bych se zeptat zda tu ma nekdo zkusenosti s touto praci a mohl by mi rict jake jsou pozadavky na pripadne uchazece
Co musi clovek vystudovat aby se mohl stat osetrovatelem pro urcite druhy

Co dokončuješ za vysokou, že chceš studovat dál, něco bližšího k ošetřovatelství? K tomu, dělat ošetřovatele je vysoká (když to blbě řeknu) úplně zbytečná, akorát budeš brát ke svému vzdělání neadekvátní plat. Pokud bys chtěl zastávat nějakou funkci (zoolog, krmivář atd.) tak pak je samozřejmě při ucházení se o práci vš výhodou (nebo někde dokonce podmínkou), ale jinak k ničemu, na to abys uklízel h*vna a chystal krmení, nemusíš být doktor - kandidát věd.;-)

Dokoncuju obor zamerenej na specialni pedagogiku
Ja jen tak premyslim,protoze uplatneni s tim oborem neni zadna slava a pri praci kterou delam bych taky nechtel zustat,tak jen tak premyslim jestli nejit cestou ke ktere bych mel vztah
Ale o podobnych oborech nemam moc prehled tak jsem se prave ptal
Na chystani krmeni a vyse zminey veci by byla asi vysoka zbytecna
Ja to myslel tak ze ma clovek treba na starost ted si vymyslim leguany a podobny a stara se o ne a dalsi veci s tim spojeny ale nevim jestli to takhle vubec funguje a jestli ano tak co je k tomu zapotrebi

V zoo Praha co jsem slyšela berou na pozici chovatelů hlavně lidi z učňáku v Čakovicích, kteří tam mají během studia praxe. Spec. chovy na zemědělce jsou sice hezké, ale s uplatněním to bude asi ještě horší, než ta speciální pedagogika :-) Kdesi v kuloárech jsem zaslechla, že nástupní plat chovatele bez praxe je kolem 10 tis. (zoo Praha), ale to je informace z druhé až třetí ruky, takže za správnost neručím :-) Každopádně to bude práce pro opravdové nadšence ;-)