Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkubátor - teplotny rozdiel

Dobrý deň

počítam že dnes asi nakladie samica vajíčka
včera som spravil inkubátor - plastovy box obalený z vnútra polystyrénom (zo všetkých strán, aj z hora - tam je potom ešte z hora prilepený karton a na ňom topný kábel)

skúšal som ho pri nižšej teplote čiže som dal aby začal vyhrievať pri teplote 26°C a vypol pri 27°C lenže problem je že ono to začne vyhrievat pri 26°C a aj vypne pri 27°C ale teplota tam stále stúpa na 30-31°C,

vedel by niekto pomôcť, čo je zle? popr. dam foto

Viděl bych to na moc silný topný kabel na moc malý prostor. Ono chvilku trvá, než se nahřeje a topí, ale zase potom taky chvilku trvá, než vystydne a topit přestane.
Nastavil bych dřívější vypínání, pokud to půjde, nebo zkrátit délku kabelu, která je v inkubátoru. Popřípadě zvětšit objem inkubátoru, aby to muselo vytápět více prostoru, čímž bude rychleji "stydnout".