Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podivné chování po snůšce

Zdravím, rád bych se s Vámi podělil o video z naší druhé snůšky agamky Dixi a jejího podivného chování po snůšce před zahrabáním vajíček. (při první snůšce toto nedělala) Co myslíte? Proč to dělala a co to vlastně děla? (myslím to čumákování do vajíček hned po snůšce a krátce před zahrabáním) Děkuji za Váš názor.

Odkaz na video: Zz9jJLod7Kk

Mysleli jsme si to. V teráriu máme jak substrát tak i písek (ten je na druhé straně terária - hloubka cca. 25 cm) Nevím proč ale do filtračního písku se Dixi nezamilovala a raději hrabe do substrátu. Zvažujeme tedy do budoucna agamku přemístit na nakladení do jiného terária kde bude pouze písek a bude tam sama. Děkujeme za rychlou reakci. :)

Mě by fakt moc zajímalo, kde všichni příšli na to, že je pro agamy vhodný filtrační (křemičitý)písek?? Všude je napsané, ať se mu chovatel vyhne, a skoro každý den narazím na někoho kdo ho má, nebo doporučuje ostatním.