Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moje agama chce pořád spát

Dobrý den,
Vážně už si nevím rady s mojí agamou. Narodila se 29.6.2015. A v listopadu minulého roku žačala spát. A kdybych jí před 3 dněma neprobudil tak spí asi dál( neprobudil jsem jí drsně). Snědla jednoho cvrčka což mi přijde docela divný ,protože vždycky nevěděla kdy má dost :D . Teď co jí pozoruju si zase hrabe "díru" a podle mě chce jít zase spát. Vůbec fakt už nevím co mám dělat jsem z toho strašně zoufalý a nechci aby mi umřela :/. A všichni známý co mají agamu tak mi říkají ,že se s něčím takovým nesetkali. A o jídlo se vůbec nezajímá.
Za každou radu budu rád :/

Byla krmena převážně cvrčkama a dále taky kobylkama,listama od pampelišek,občas si dal trošku jablka. Terárko má 50/50/45 (D/Š/V). Já jsem četl ,že je menší terárko pro ně ze začátku lepší(na webu). A pak jsem byl v Praze na burze a bavil jsem se s jedním chovatelem a ten mi řekl ,že už bych mu měl koupit větší. Ale on ten den co jsem se vrátil začal spát. Tak jsem si řekl ,že napíšu sem poprvé a bylo mi řečeno ,že i malé agamy v ojedinělých případech také zimují. Tak jsem si řekl ,že mu ho koupím až se probudí.Ten den jsem mu koupil i ty vitamíny ( necelé 3 měsíce nic nedostával). 23CM 24G . Jako větrání má 2 trojúhelníky na hoře.

FOTO
a923hx
a923ro - tak světlá není to dělá to světlo a špatný foťák

Že žije agama už 2. rokem v terárku s podobným větráním neznamená, že jí to vyhovuje. Bohužel agamy jsou "tvrdá" zvířata a vydrží toho, bohužel pro ně, hodně.
Chce to větší terárko, s pořádným větráním, osvětlením a podestýlkou (terarijní písky nejsou vhodné). Pokud ta agama má žít, ne jen přežívat, je potřeba ty podmínky zlepšit...