Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiliqua bouličky na kůži

Ahoj, máme pár měsíců tiliquu a po posledním svleku se jí udělalo pár boulí pod světlýma šupinama. Teplota 25 - 34C, v noci kolem 18. Rosime 3x za týden, při svlékání každý den. Krmeni zophobasy s vitamíny, psí konzerva, vařené vejce, banán a zelenina. Je to jen špatně narostlá kůže nebo je problém jinde? Děkuji za rady, Johny

Z fotky toho pravda moc poznat není, jsou ty boule měkké / tvrdé, pohybují se pod kůží jakoby volně, nebo jsou pevné? A jinak - ta noční teplota se mi zdá hodně nízká a zophobasy bych nahradil šváby a sarančaty a vařená vejce šneky (i s ulitou)...

Už jsem byl u veterináře a je to popálení. Je to zvláštní, že se to objevilo až po třech měsících, ale už jsem upravil terárium a teď dokud se nevyléčí puchýřky, tak je na papírových úterkách, aby se ranky nezanitily. Ale moc se mu to nelíbí. Takže jsem dostal mastičku a mám mazat dvakrát denne. Krmeni bych rád změnil, ale tchýně žádné brouky nedovolí, takze zatim takhle a šneci samozřejmě budou, až na jaře vylezou. Děkuji za odpověď

Je fajn, že ste mi ,,poradili" na to, co jsem se ptal. Chovatel, co mi tiliquu prodal má již několikátý odchov, mj. Profesor na JČU biologie, a sám krmí těmito červy plus cvrcky a šneky. Já červy krmím maximálně jednou za 14 dní. Myslím si, že má pestrou stravu. Sem tam žížaly, kvalitní psí konzerva bez obilovin a sajrajtů, ovoce a zelenina. Nemyslím si, ze by nějak strádala. Popálení bylo mou chybou při stavění terária, vše je již napraveno, tak teď jen počkat, než se vyléčí. Ještě jednou díky za zájem.

Těžko radit z jedné nekvalitní fotky... ;-) A ještě k tomu krmení - šneky můžeš krmit klidně i akvarijní (třeba Ampulárky), nebo si pořiď pár Achatin a nebudeš odkázaný na sezónní výskyt plžů v přírodě. A hmyz by dala i mrtvý (třeba že bys hodil pár sarančat do mražáku), když ji s ním zatřepeš před hubou pinzetou, tak to sežere bez problémů, tykve jsou popelnice. Krmení čehokoliv dlouhodobě zophobasy je na nic, nutričně k ničemu, hrozí poškození střeva atd atd.

A jen úplně na okraj - (a tím rozhodně nemám na mysli přímo dotyčného chovatele, protože samozřejmě nevím o koho jde a na 99,9% ho ani neznám) to že je člověk "mj. Profesor na JČU biologie", ještě není zárukou toho, že zvířata chová, jak se chovat mají. Titul se automaticky nerovná dobrý chovatel.