Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama a zazimování

Zdravím, může se nechat půlroční sameček agamy zazimovat?Cca tak týden míň žere a pořád někde hrabal.Teď si vyhrabal jámu pod kusem dřeva a tam je vlezený už druhý den a nějak se mu nechce hýbat, jen má otevřené oči.Všiml jsem si, že bude svlékat ocas.Ale když se svlékal minule, tak byl akční.Tak nevím.Jinak podmínky má pořad stejné od Vánoc co jsme ho přivezli.Žral pěkně a roste taky.

V tomhle veku bych nezimoval, snazte se dodrzet spravne podminky (popiste je, jestli je vse OK), dostatecne prosvetleni prostoru, teplotu, zdroj UV-B... Jinak kolem toho pul roku uz ta zravost trochu klesa, spolecne s obdobim nejrychlejsiho rustu = je normalni kdyz bude postupne zrat o neco mene.

Terárium je veliké 100x50x45cm.Mám tam bodovku 50w a UVB 25w nad kamenem,teplota cca 42-45'C.V jednom rohu cca 28'C a ve druhém cca 24-25'C.Na stropě zevnitř terária mám zavěšenou zářivku 6000K.Když tam má chladněji, tak tam mám ještě jednu bodovku 30W.Jinak podmínky má pořád stejné už od vánoc. První jedla cvrčky, sarančata a šváby. Teď už chce jen šváby. Jinak měří 44cm a 330g a stáří skoro 6 měsíců.

to je na ten vek krasne = jak pisu, uz u ni konci obdobi prekotneho rustu a bude zpomalovat. Za dalsiho pul roku da jeste par centimetru, ale uz to nebude centimetr-dva tydne, ale treba centimetr za mesic. Uz bych nevahal krmit hmyzem obden, nebo 2 dni krmit - den pauza. Ta zarivka - jak silna? Malinko bych asi zvedl teplotu v prostoru, nechal asi tu druhou bodovku trvale zapnutou.