Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodní želva plave rovně na hladině, nepotápí se

Dobrý den, včera jsem si všimla, že želva, asi 10 let, samec, se nepotápí. Ale spiš plove jak bojka na hladině. Pořád leze na souš, už jsem ho asi 4x musela na noc sundat. Před pár týdny se mu na krunýři a kůži udělaly černé fleky, ale prý to vypdalo jako normální melanismus. Asi před dvěma dny sežral asi 2 ančovičky. Můžete prosím poradit, co to s ním je? Mám o něj strach. Děkuji

Zdravím. Za 1) Neuvedla jste druh želvy za 2) neuvedla jste podmínky chovu. Bez toho se těžko radí. A určitě by pomohla fotka. Asi bych želvu násilím nesundával ze souše, zvýšil bych teplotu na souši, aby byla kolem 30 °C, pod lampou samozřejmě i víc a teplotu vody bych zvýšil alespoň na 28°C. Plavání na hladině odpovídá pneumonii, kterou způsobuje především chlad a průvan, ale jak říkám, bez uvedení druhu zvířete a podmínek střílím od boku.