Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jedovatá rostlina - agama vousatá?

Zdravím,

Chtěla bych se zeptat jestli je někde k dispozici seznam rostlin, které jsou vhodné pro agamu a naopak, které jsou jedovaté.

Chtěla bych si pořídit nějaké pokojovky a nerada bych agamku otrávila.

Nyní mam doma orchydee a spathiphyllum.

Děkuji za rady

protože jednoduše a prostě hrozí výrazně pravděpodobnější rizika, než zrovna to, na který se čirou náhodou ptáte. Zní to podobně, jako kdybyste říkala, že zvažujete, zda pouštět patnáctiletýho syna na drogovej mejdan, protože se trochu bojíte, že by se mohl po cestě nachladit :)

s kloudnými seznamy je to těžké. Máte opradvdu ne moc dobře položenou otázku. K čemu vám bude, když vám tady vypíšeme pár jmen opravdu totálně jedovatýhc rostlin? Tak jo, z častejch pokojovek třeba všechny Datura, Nerium, Euphorbia, Codiaeum, Cataranthus, Jatropha, Brunfelsia, a jánevimcoeště. Všelijakých seznamů najdete na netu mraky, ale nejsou důvěryhodné a už z principu být nemůžou. Zaprvý, některý se kopírují furt dokolečka i s fatálními chybami (a proto se tady žádnýho nedočkáváte, kromě údaje, který můžu potvrdit, že všechny orchideje jsou celý jedlý, zatímco s Arackama-aronovité-- bych štěstí radši nezkoušela). zadruhý - toxicita je třeba různá u různých druhů téhož rodu, různá pro různé části rostlin a a různá pro různé organismy. Tudíž se taky přikláním spíš k tomu ne hledat nějaký seznamy (a třeba se divit že jednou na to seznamu je a jednou není), ale vzít kytku po kytce, zjistit co to je, a vyserfovat si nějaký hodnověrný toxikologický informace. Na případně nalezený rozporuplný informace se zde zeptejte konkrétně, případně postupujte dle systému předběžné opatrnosti.