Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Timon lepidus-legislativa v ČR?

Dobrý večer jak je to prosím s chovem perlovek v ČR? Je nutné při koupi doklad o legálním nabytí? A pokud se člověku poštěstí mít odchov je nutné ho někde vykazovat? Sem tam vidám perlovky v inzerci a nic takového jsem nepostřehl ale samozřejmě jsem si vědom že patří mezi přísně chráněné druhy..děkuji moc nemohu se totiž nikde dopídit reálné odpovědi..dík

Ono je to o tom, že legislatívne opatrenia na národnej úrovni ohľadom "Bernu" nie sú (zatiaľ ?) oproti CITES-u moc rozpracované. Ale ináč v rámci štátov, ktoré sú zmluvnými stranami (je tam aj SR, ČR), sú v prílohách uvedené druhy proste chránenými druhmi. Tak ako je nelegálne "naše" druhy u nás bez povolenia odchytávať a obchodovať s nimi, tak by to malo byť aj s európskymi druhmi vrámci zmluvných štátov... pokiaľ sa niekto v tejto oblasti viac orientuje, budem rád za potvrdenie alebo vyvrátenie môjho pohľadu, dosť ma to zaujíma :-) ...