Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felsuma madagaskarská - osvětlení

Dobrý den,
po chameleónovi mi zbylo terárium 80x40x110 i s řešením osvětlení jako obrázek v příloze. Je to zapuštěná výhřevná žárovka 60W do stropu a stejné řešení je i u UVB/UVA trubice. Pro chamíka to bylo super řešení, ale bude mi felsuma na žárovku lézt? Viděl jsem pro felsumu i řešení osvětlení že žárovka visela jen holá na drátu uprostřed terárka. Nechci aby se felsuma spálila, a chci to pořešit dřív než bude felsuma v terárku. Exo Terra terária pro felsumy mají řešení že světla jsou až nad sítí která je na stropu. Mám to tak taky řešit, nebo bude mít felsuma dost pudu sebezáchovy aby mi na žárovku nelezla. Děkuji za odpovědi.

Předpokládám, že se chameleon nedožil nijak závratného věku a felsumě by se mohlo stát to samé.
To větrání je žalostně málo, jinak na žárovku se dá připevnit drátěný "košíček", aby se zvíře nedostalo do kontaku s rozpáleným povrchem bodovky.