Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem K. Vary - chovatel velkých škrtičů?

Je v Karlových Varech a okolí chovatel velkých škrtičů, jenž by uvítal 2 velké potkany na zkrm? (600g+) Můj had je odmítá. Čím dříve, tím lépe, nemám zde pro ně uzpůsobené podmínky, usmrtit a hodit na mrazák je nedokážu. Oba potkany daruji. Nutný osobní odběr.

Nikdo rozumný si nebude vyzvedávat potkany, kteří byli v kontaktu s neznámým hadem - který navíc z neznámých důvodů nechce žrát. Hygiena chovu má svoje opodstatnění - obzvlášť u hroznýšovitých hadů.

PS - pokud chováte hady, kteří žerou velké potkany, doporučuji krmit usmrcenými. V opačném případě riskujete poranění chovanců. Pokud nemáte na to usmrtit je (způsobem v rámci zákona(člověk se musí pojistit, že?)), možná není chov velkých škrtičů pro vás. Ano, v přírodě loví živá zvířata - ale velcí hadi bývají často zjizvení.. a adultní velikosti se nedožijí všichni.

Předpokládal jsem, že již dospělé jedince zvládne, bohužel jsem pravděpodobně přecenil velikost. Menší jedince následně pozřel. P. bivittatus jsem krmil dospělými živými potkany několik let bez jediného problému či poranění, nyní 450cm bez jediné jizvy, tudíž bych to tak dramaticky se zkrmováním živých potkanů neviděl.