Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční - snůška

Zdravím Vás,

naše gekončice před několika dny snesla jedno neoplodněné vajíčko, nicméně druhé stále zůstává v ní. Snaží se hrabat, paradoxně již má opět chuť k jídlu, ale stále neklade. Nikde jsem se nedočetla, jaká může být časová prodleva mezi snesením obou vajec ani zda může dojít k zadržení druhého vejce. Poradíte prosím? Děkuji.

Zdravim,zkouseli jsme ji vyfotit,prvne se nam do toho nechteko,jelikoz je stale nervozni a hrabe,ale nakonec jsme se o to pokusili.vajicko nemuzem v terariu najit,ale nejsme si jisti jestli jej v sobe stale ma.jedeme za veterinarem dnes uz jsou to 4dny od prvniho vejce...

je to zvláštní, ale včera již vet vejce nenahmatal...v teráriu jsme jej nenašli a gekončice stále hrabe, nicméně po pěti dnech od prvního vejce gekončice žere, nehubne a i v klidu celý den prospí...se zadrženou snůškou by po tolika dnech byla už hin...první vejce bylo docela velké, průměr tak 2cm, délka oválku tak 4,5cm...

Zdravim vas,tak situace se opet zkomplikovala kdyz gekoncice prestaka v poslednim tydnu uplne zrat a velmi pohubla a mela ridky trus.na doporuceni kamaradky jsme gekoncici zmenili prostredi,plastivy box,ubrousky,vitaminy,kladiste,topny kamen,ukryt,voda...s nasim prekvapenim vcera v noci,takmer po 14 dnech naklads druhe vejce a to za moji pritomnosti.vejce bylo tuzsi,nez to puvodni a nakladla ho mimo kladiste.nechavame ji v boxu v klidu a snad ji rozkrmime. Neco se ji asi v terarku nelibilo.ocasek ma po techhle peripetiich polovicni...diky za rady,snad to holka zvladne,z nejhorsiho je venku